Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
IPS="72.14.209.99
72.14.253.99
64.233.161.99
72.14.207.99
72.14.207.104
"
for banner in $IPS
do
iptables -A INPUT -p tcp -s $banner --sport 80 -j REJECT --reject-with icmp-port-unreachable
done
cimz blokuji google ad sense, nemam problem.
Pokud se ale pokusim blokovat stejnym zpusobem napr. ad2.bbmedia.cz na zive.cz,
stranka se nenacte, protoze hlavni dokument ceka na natazeni reklamy a ja zustanu viset.
Jak to lze vyresit? Nebo nelze?
Nenasel sem zadny dokument k dane problematice.
Dekuji
To moc nedává smysl, dávat tyto blokace do INPUT chainu. (Poté, co váš prohlížeč začne navazovat spojení se serverem a ten se mu snaží odpovědět, dostane se mu místo toho odpovědi port-unreachable.) Dejte to do OUTPUT chainu, takže váš prohlížeč vůbec nebude moci se s těmito servery spojit - a navíc, tu odpověď unreachable dostane prohlížeč a ihned načítání příslušné věci přeskočí.
Takže akorát -A OUTPUT a potom -d $banner --dport 80 a mělo by to být.
iframe
, zobrazí se místo něj chybová stránka. Že je řešení přes iptables špatné už se zde objevilo několikrát, teď už si to musíte přebrat sám…
iptables
? IP adresy serverů, které servírují reklamu, se mohou měnit, DNS záznamy dokonce můžou ukazovat na několik IP adres najednou a prohlížeč si vybere – musel byste IP adresy neustále aktualizovat. A druhý, závažnější – komunikace protokolem HTTP dnes už nevyužívá k rozlišení počítačů IP adresy, ale doménová jména. Tj. na jedné IP adrese může běžet několik různých webů pod různými doménami. Takže pokud zablokujete jeden web server podle IP adresy, můžete si tím zároveň zablokovat i (spoustu) jiných webů.
Tiskni
Sdílej: