Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.
Byla vydána nová verze 1.54.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Jan Václav.
Knižní edice správce české národní domény přináší novou knihu zkušeného programátora Pavla Tišnovského s názvem Programovací jazyk Go. Publikace nabízí srozumitelný a prakticky zaměřený pohled na programování v tomto moderním jazyce. Nejedná se však o klasickou učebnici, ale spíše o průvodce pro vývojáře, kteří s Go začínají, nebo pro ty, kdo hledají odpovědi na konkrétní otázky či inspiraci k dalšímu objevování. Tištěná i digitální verze knihy je již nyní k dispozici u většiny knihkupců.
OpenAI zpřístupnila (en) nové nenáročné otevřené jazykové modely gpt-oss (gpt-oss-120b a gpt-oss-20b). Přístupné jsou pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána RC verze openSUSE Leap 16. S novým instalátorem Agama, Xfce nad Waylandem a SELinuxem.
Google Chrome 139 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 139.0.7258.66 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 12 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře. S verzí 139 přestal být podporován Android 8.0 (Oreo) a Android 9.0 (Pie).
Společnost JetBrains se stala platinovým sponzorem multiplatformního open source herního enginu Godot. K vývoji her lze používat Rider for Godot. Zdarma pro nekomerční účely.
Byla vydána verze 9.0 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Verze 9.0 je založena na Debianu 13 Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Operátor O2 dává všem svým zákazníkům s mobilními službami poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb.
Společnost NVIDIA vydala verzi 13.0 toolkitu CUDA (Wikipedie) umožňujícího vývoj aplikací běžících na jejich grafických kartách. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
# # $Id: client-all.conf,v 1.2 2002/12/31 15:44:34 ktsaou Exp $ # # This configuration file will allow all requests originating from the # local machine to be send through all network interfaces. # # No requests are allowed to come from the network. The host will be # completely stealthed! It will not respond to anything, and it will # not be pingable, although it will be able to originate anything # (even pings to other hosts). # version 5 # Accept all client traffic on any interface # interface any world # client all accept DEFAULT_CLIENT_PORTS="1024:65535" server_icq_ports="tcp/5190" client_icq_ports="default" #interface eth+ internet src not "${UNROUTABLE_IPS}" interface eth+ internet policy drop protection strong 10/sec 10 server ident reject with tcp-reset server ssh accept # server ping accept client dhcp accept client dns accept client http accept client https accept client ftp accept client ntp accept client ssh accept client icq accept client cups accept client samba accept client difm accept UNMATCHED_INPUT_POLICY="DROP" UNMATCHED_OUTPUT_POLICY="DROP" FIREHOL_LOG_LEVEL=4Nejsem zadnej odbornik ale myslim si ze by tam melo byt neco o tom pppd :).
version 5 interface eth0 home server dns accept server ftp accept server samba accept server squid accept server dhcp accept server http accept server ssh accept server icmp accept interface ppp+ internet server smtp accept server http accept server ftp accept
Tiskni
Sdílej: