Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
jo, to nevím, dosud jsem to nezkoušel
zatím jsem zkoušel Thunderbird - pošta včetně struktury složek se jeví OK, kontakty taky (oželím-li narozeny a výročí případně nějaký ten telefon - hrrr). Nějak jsem nepochodil s distribučními seznamy a nekoukal jsem na kalendářové položky.
Upřímně řečeno, čekal jsem nějaký importní nástroj přímo v Kontactu, když už má tak podobnou strukturu. Myslím, že absence takové rutiny dost komplikuje migraci z MS produktů, obzvlášť když se PIM považuje za kritickou aplikaci + Evolution/Kontact za linuxové představitele
sudo apt-get install readpstpak
readpst -r -w posta.pstpokud se objeví tato hláška
Opening PST file and indexes... debug_fp is NULL unknown index structure. Could this be a new Outlook 2003 PST file? debug_fp is NULL Error opening FileMusíte uložit pst do jineho formatu než Outlook 2003 .
Pak normálně nainportujte třeba do Evolution
definitivně jsem přešel, ale nic rozumného na migraci Outlook 2007 => Kontact jsem nenašel. Poštu a kontakty jsem přetáhl přes Thunderbird => přišel jsem o narozeniny, poznámky, úkoly, kalendářové položky a filtry pro zpracování pošty (+přílohy v kontaktech). Chybějící jsem ručně přetahal z Outlooku nainstalovaném a spuštěném v CrossOver. Děsný..
To, že Kontact import nemá nachystán, byť po funkční a obsahové stránce je velmi podobný, mi přijde hodně padlý na hlavuNic lepšího -libpst jsem zatim neviděl.
Tiskni
Sdílej: