Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Zdravím. Nedaří se mi přesvědčit OO, aby mi tisk duplexně + dal více stránek na jeden list, byť tiskárna to umožňuje. Neb vytištění pod KPDF je bezproblémové (až na ten výkon x pdf nebyla svižná ani pod Woknama ), tak přikládám srovnání diskových dialogů obou SW
psbook
.
#!/bin/bash
echo Expertni tisk souboru $1
echo Kolik stranek na list?
read strnalist
psnup -$strnalist $1 > /tmp/vystup.ps
psselect -e -r /tmp/vystup.ps|lp -d DeskJet-710C -c
echo Otoc papir a stiskni klavesu.
read potvrzeni
psselect -o /tmp/vystup.ps|lp -d DeskJet-710C -c
rm /tmp/vystup.ps
možná právě to dělám nějak blbě. Všude jinde mám A4 jen OO mi na to kašle. Nastavení jsem děla přes YaST2 | Hardware | Printer zvolil jsem Edit příslušné tiskárny a pak položku Filter setting. V následém dialogu "Configuration Options" jsem dal Media Size na A4. V OO jsem také zkoušel menu File | Printer settings ale ta volba se promítne akorát na aktuální dokument. Není to součástí nějaké výchozí šablony, protože po změně se zeptá, zda změnu uložit do aktuálního dokumentu..
kprinter
jej poslu na tiskarnu s potrebnym nastavenim -- tiskarna, pocet stranek, duplexni tisk, jake stranky, ...
cd /usr/lib/ooo-2.1/program ./spadminB) Přidejte kprinter pomocí spadminu mezi tiskárny v OOo Ve spadminu 1) klikněte na Nová tiskárna... 2) Zvolte Připojit PDF konvertor, Další 3) Zvolte Výchozí ovladač, Další 4) Do připraveného řádku zadejte kprinter -stdin, Další 5) Název nové tiskárny PDF konvertor změňte např. na kprinter, Dokončit. 6) Nyní ještě doporučuji označit kprinter a kliknout na Vlastnosti, kde nastavíte výchozí rozměr papíru a vypnete Náhradu za písmo. 7) Ukončete spadmin. Nyní byste v tiskovém dialogu OOo měli mezi tiskárnami vidět i kprinter. Odešlete tisk na něj a nyní se zobrazí stejný dialog jako při tisku z KDE applikací, tj. např. ze zmiňovaného kpdf.
Tiskni
Sdílej: