abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    10.7. 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 11:55 | Humor

    Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 02:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 01:11 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 391 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: minicom, SB128pci + MP3/midi ? (RH9)

    27.4.2003 19:10 Jiri HUB | skóre: 1
    minicom, SB128pci + MP3/midi ? (RH9)
    Přečteno: 136×
    Ahoj, zjistil jsem ze mi kupodivu pod tou RH9 nehrajou MP3 a Midi. Audio CD hraje normalne a i sndconfig a nebo redhat-config-soundcard mi zvukovku najdou i kdyz ne jako SB128pci ale nejakou Ensonic nebo tak nejak, ale to asi bude zas nejakej jako univ. cip na ty karte. Kazdopadne testovaci zvuk projde v pohode. Kdyz v Gnome v prehravaci zvuku dam prehrat MP3 tak cely playlist projede bleskurychle a nic. ticho. V KDE se ani ukazatel stavu prehravani nepohne a taky ticho. Nemusi byt nejaky kodek nebo tak neco ? Ale je mi to divny, z ty instalace mam snad vsechno a kde nic tu nic, nedavno jsem mela problem s modemem, ten uz mi pod KPPP odpovida, Minicom o nem porad nevi. Navic ten minicom mi na obrazovce misto nektrych znaku hazi samy "zajimavosti". Zkousel jsem /dev/modem i /dev/ttySHSF0 a minicom nic. Ten Kppp zna /dev/modem/ . Protoze ale asi brzo bude i unas catv a s ni pripojeni k internetu tak ten modem mi az tak moc krev nepije (mozna bude zakopanej pes v tom ze se nepripoji asi v nejaky acsti kolem ppp ne?), ale ten zvuk docela jo. Myslel jsem si ze kdyz jsou nainstalovany vselijaky aplikace kolem zvuku tak to bude v pohode. Jo jo, kdyby to bylo asi uplne jednoduchy, nebavilo by me to, ale takhle je to taky docela narez. Na druhou stranu, zatim tu mam Windows a Linux mam zatim jako zabavu, rad bych ale aby to bylo prinejmensim naopak ...

    Jirka OK1XPH.

    Odpovědi

    27.4.2003 19:38 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše minicom, SB128pci + MP3/midi ? (RH9)
    pro prehravani mp3 pod RH9 je potreba doinstalovat dalsi balicek z Inetu. (http://havardk.xmms.org/dist/xmms-1.2.7-rh8-rh9-rpm/)
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    27.4.2003 23:39 Jiri HUB | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše minicom, SB128pci + MP3/midi ? (RH9)
    Diky, pod rh9 a xmms uz mi s tim pluginem mp3 hraje. Ale kdyz kliknu na mp3 v nejakym seznamu je to nekde asociovany s kaboodle nebo jak se ten player jmenuje a ten porad mlci. Ne ze bych na nem lpel ale da se i on presvedcit k zivotu? Jo a kdiz chci midi tak mam smulu? Zkousel jsem xmms a asi nemam zase plugin a kdyz jsem zkusil kmidi tak mi vynadal ze neni sequencer a nebo je pouzivanej. Znamena to ze neco delam spatne, ale co? jirka.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.