Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
mam slackware a chcel som si zkompilovat novy gimp 2.6 no pri kompilacii (./configure) som dostal hlasku ze mi chyba kniznica babl (tak som si ju stiahol a skompiloval -> ok).
Pustil som opat ./configure no teraz mi vyhodilo ze nemam gegl. Ok tak som stiahol a dal skompilovat.
V configu mi opat vyhodilo ze mi chybaju nejake kniznice respektive niektore su stare tak som ich vsetky upgradoval a spustil config znova.
Teraz naslo vsetko len uz pri kompilacii mi vyhodilo hlasku ze subor /usr/lib/libgobject-2.0.la nebol najdeny. V googli som nasiel ze to patri pod glib tak som stiahol a skompiloval glib. No po opatovnom spusteni kompilacie gegl som dostal tu istu hlasku.
Skusil som skompilovat nove gtk kniznice ale tu som pri kompilacii dostal znova predchadzajucu hlasku. Skusil som teda pidgin (kedze pouziva gtk kniznice) a vysledok bol rovnaky.
Stiahol som teda starsiu verziu glibu ale potom mi vyhodilo ze mam staru verziu. Tak som skusil skompilovat glib este raz no stale dostanem hlasku ze libgobject-2.0.la neexistuje (co je aj pravda lebo subor sa v celom suborovom systeme nenachadza).
Viete niekto ako by sa s to dalo vyriesit?
Dakujem za vsetky rady
Řešení dotazu:
pkg-config gobject-2.0 --modversion
pripadne pkg-config gobject-2.0 --cflags --libs
?
-I/usr/local/include/glib-2.0 -I/usr/local/lib/glib-2.0/include -L/usr/local/lib -lgobject-2.0 -lglib-2.0
libgobject-2.0.so.0
ale pri kompilacii sa odkazuje na subor libgobject-2.0.la
co je textovy subor (nasiel som ze je to libtool archive subor) ale netusim ako by som ho mohol vytvorit
ff_load_la-ff-load.lo
. hladal som co by to mohol byt za subor ale nenasiel som vobec nic...
Tiskni
Sdílej: