V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
sip:username@domainname.tld
resp v pripade volania p2p to bude sip:username@A.B.C.D
. Vy do toho softphonu teda pisete len vsetko, co je za sip:
, teda username@A.B.C.D
.
Moc děkuji za radu. Chtěl bych se dovolat peer-to-peer na IP telefon SIEMENS Gigaset C470 IP který má veřejnou IP adresu kterou znám. Neznám ale username toho telefonu, to najdu kde?
Z telefonu se podle manuálu na straně 31 (v příloze) volá peer-to-peer jen pomocí IP adresy, není potřeba znát username. Úplně stejně bych to chtěl i pomocí software telefonu. Musí to přece nějak jít, když i v tom telefonu je software které toto řeší a není to doufám nějaké hardware kouzlo.
Ano, Siemensová implementace SIPového UAC vám zvedne hovor bez ohledu na uživatelské jméno.
Např. v Linphone stačí zadat do adresního řádku sip:IP_adresa
(např. sip:192.0.2.1
).
Technicky tam žádný rozdíl není, takže teoreticky to fungovat bude. Jen si dejte pozor, aby jste adresu uzavřel do hranatých závorek (aby se nepletl oddělovač portu).
Prakticky je podpora IPv6 všelijaká. Linphone používá exosip, který neumí pracovat na obou protokolech zároveň (proto je v Linphone hejblátko). Asterisk (tak dva roky zpátky) IPv6 neumí, (v téže době) Siemens taktéž. OpenSER by to snad měl umět (i když tam se vývoj rozštěpil).
Tiskni
Sdílej: