Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
zdravím,
tvořím menší prezentaci v beameru. Součástí prezentace je i obsah, generovaný příkazem
\tableofcontents
Potřeboval bych mít číslo první použité sekce jiné, než číslo jedna, což je (asi) defaultní nastavení někde v hlubinách beamer šablony.
Příkaz
\setcounter{section}{2}
správně nastaví číslo sekce, takže na jednotlivých frame se zobrazuje správě. Nikoliv však v obsahu, tam je pořád číslování od jedničky, pokud zapnu číslování. A nemůžu a nemůžu najít, kde to změnit.
Neveděl by někdo, co systematicky přehlížím ??
díky za pomoc
\tableofcontents[currentsection,firstsection=0]
tohle by mohlo fungovat
Ps. u takových otázek je vhodné přiložit soubor v TeXu, ve kterém to nefunguje
(abych pak nemusel hledat jak se čísluje obsah, ...)
Nejdříve díky,
option: firstsection=0
částečně zabralo, i když stále nerespektuje nastavení: \setcounter{section}{číslo}...
Přiložit TeX soubor jsem původně chtěl, ale je to trošku komplikovanější.
Celá věc se vyvinula z požadavku, kdy jsme měl delší text, rozdělený do několika kapitol (sekcí) a dotyčný chtěl "vyrobit" PDF soubor právě jen z jedné kapitoly/sekce. Řešení pomocí direktiv \input, \include, případně \includeonly se mi moc nelíbilo, jelikož bylo nutné stále něco odkomnetovávat a zakomentovávat. No, přišlo mi to takové nějaké divné. A protože taky trochu programuji, napadlo mě zkusit využít pro tento účel direktivy: \ifthenelse a \whiledo, tak, že si do "counteru" nastavím jaké číslo kapitoly chci generovat a ono si to správné číslo kapitoly najde a "vyrobí" kýžený PDF soubor. Včetně správného číslování kapitol. Což se nakonec podařilo. Není to o moc chytřejší, než použití uvedených direktiv, ale zase jsem se něco dalšího naučil...
Takže ve výsledku spolu interaguje asi 5 různých TeXových souborů, některé s ne zrovna přehlednou strukturou. To byl důvod, proč jsem nic nepřikládal...
Ještě jednou díky.
Takže, ještě jednou díky,
stačilo "pokračovat v dané myšlence". Potřebné číslo kapitoly/sekce lze vnutit nastavením
option: firstsection
na to správné záporné číslo. "Zbastlit"
vzoreček, který to umí dopočítat, je trivialitka..
Jo, taky jsem si ověřil, že lze předat do option: firstsection i parametr zadaný jako: \value{counter}...
přeji pěkný večer.
Tiskni
Sdílej: