Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
zdravím,
tvořím menší prezentaci v beameru. Součástí prezentace je i obsah, generovaný příkazem
\tableofcontents
Potřeboval bych mít číslo první použité sekce jiné, než číslo jedna, což je (asi) defaultní nastavení někde v hlubinách beamer šablony.
Příkaz
\setcounter{section}{2}
správně nastaví číslo sekce, takže na jednotlivých frame se zobrazuje správě. Nikoliv však v obsahu, tam je pořád číslování od jedničky, pokud zapnu číslování. A nemůžu a nemůžu najít, kde to změnit.
Neveděl by někdo, co systematicky přehlížím ??
díky za pomoc
\tableofcontents[currentsection,firstsection=0]
tohle by mohlo fungovat
Ps. u takových otázek je vhodné přiložit soubor v TeXu, ve kterém to nefunguje
(abych pak nemusel hledat jak se čísluje obsah, ...)
Nejdříve díky,
option: firstsection=0
částečně zabralo, i když stále nerespektuje nastavení: \setcounter{section}{číslo}...
Přiložit TeX soubor jsem původně chtěl, ale je to trošku komplikovanější.
Celá věc se vyvinula z požadavku, kdy jsme měl delší text, rozdělený do několika kapitol (sekcí) a dotyčný chtěl "vyrobit" PDF soubor právě jen z jedné kapitoly/sekce. Řešení pomocí direktiv \input, \include, případně \includeonly se mi moc nelíbilo, jelikož bylo nutné stále něco odkomnetovávat a zakomentovávat. No, přišlo mi to takové nějaké divné. A protože taky trochu programuji, napadlo mě zkusit využít pro tento účel direktivy: \ifthenelse a \whiledo, tak, že si do "counteru" nastavím jaké číslo kapitoly chci generovat a ono si to správné číslo kapitoly najde a "vyrobí" kýžený PDF soubor. Včetně správného číslování kapitol. Což se nakonec podařilo. Není to o moc chytřejší, než použití uvedených direktiv, ale zase jsem se něco dalšího naučil...
Takže ve výsledku spolu interaguje asi 5 různých TeXových souborů, některé s ne zrovna přehlednou strukturou. To byl důvod, proč jsem nic nepřikládal...
Ještě jednou díky.
Takže, ještě jednou díky,
stačilo "pokračovat v dané myšlence". Potřebné číslo kapitoly/sekce lze vnutit nastavením
option: firstsection
na to správné záporné číslo. "Zbastlit"
vzoreček, který to umí dopočítat, je trivialitka..
Jo, taky jsem si ověřil, že lze předat do option: firstsection i parametr zadaný jako: \value{counter}...
přeji pěkný večer.
Tiskni
Sdílej: