Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Nevím jak je to možné, teď jsem si toho všiml. Po klasickém mount příkazu vše samozřejmě funguje. Automount mi fungoval v SUSE 11.0 i Ubuntu 8.10.
Pokud nefunguje automount a ste si jistej ze ste ho spravne nakonfiguroval, nepatri toto oznameni spis do bugzilly?
Zřejmě je to chyba nové verze...Mě osobně pomohlo po instalaci znovu z nastavených repozitářů přeinstalovat hal, gnome-mount a uživatele zařadit i do skupiny disk...po restartu to už pak bylo o.k.
Řekl bych, že automount přestal fungovat, protože jsem odstraňoval nějaké bluetooth utility a Beagle. Asi se v závislostech odebral i nějaký důležitý balíček. Vzpoměl jsem si totiž, že úplně po instalaci ještě automount jel. Když jsem chtěl odebrat hal, v závislostech by se odinstaloval skoro celý systém, takže jsem se rozhodl pro reinstalaci. Teď už vše jede a to i bez Beaglu a pár dalších věcí, které jsem neinstaloval už přímo při instalaci SUSE.
Pri automounte je zapojene velke mnozstvo utilitiek. Skontroluj, ci mas balicky:
udev, hal, ivman, PolicyKit
Tym by som zacal. Potom kontrola udalosti pri pripojeni devicu (cd/dvd-cka, usb disku):
dmesg, /var/log/messages, udevadm monitor
(ja osobne som si automount rozbil odinstalovanim PolicyKit-u )
Tak jsem tu radil, ale zjistil jsem, že mountování stejně nějak blbne...Pokud např. přes Wine zazálohuju DVD na HD, tak už nejde DVD vysunout, pomůže jen restart...Funguje už mi sice mount CD, DVD, USB disků, ale nefunguje mount paměťových karet ve čtečce... Netušíte někdo, co s tím... ???
Tedy přiznám se, že mě ta zuzka 11.1 trochu začíná štvát. V 11.0 vše chodilo jak má, ale už se mi nechce vracet zpět, znovu stahovat kupy aktualizací a vše zase nastavovat...Vím že pláču na špatným hrobě :) jen jsem si myslel, že openSuse je trochu profesionálněji dělané než jiná distra...
Tiskni
Sdílej: