V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
nefunguje mi n alinuxu abode flash player nevim co stim je nainstalovaný a nefunguje mi zadne video ani hra na netu
Vis Jani, tohle je fakt malo informaci... Která distribuce linuxu? Jak jsi flash player instalovala? Co pouzivas za prohlizec?
A priste zkus tak o 3 chyby mene, bude to o neco lepe vypadat.
distribuce mandriva 2007 ten flash player nevím přesně jaký je, chce to po mě plugin ale ty jsem nainstalovala 10.0, prohlížeč mozila firefox děkuji za vaši reakci a ty chyby zlepším dík Jana
about:plugins
(žádné http:// nebo www): na stránce, která se ti objeví uvidíš všechny moduly, které firefox „vidí“ — je flash mezi nimi? Flash player jsi instalovala prostřednictvím balíčkovacího systému, nebo jsi ho stáhla ze stránek Adobe a nainstalovala ručně?
stránka se mi oběvila ale flash mezi nimi není stáhla jsem to ze stránek a nainstalovala ručně zatím ti moc děkuji ale nevím co s tím dál
tady tedy bude opravdu dulezite vedet, jakym zpusobem jsi jej instlaovala (balicek, zdrojaky?) . a pripadne, instalovala-li jsi plugin, nebo flash player stand alone
v pripade nainstalovaneho pluginu by nemel byt problem. zda se nepletu, plugin je autoaticky pridan do vsech adresaru, od kud si vsechny prohlizece pluginy natahuji.
nevim, zda je souborovy strom v mandrive shodny s mym slackware, ale minimalne v adresari /usr/lib/mozilla/plugins/ musi byt soubor libflashplayer.so
Taky detail!Architectura.Pokial ma 64 bit ,tak sa jedna o adresar /usr/lib64/mozilla/plugins/ na co plugin momentalne sice je ,ale v repositaroch nie.Treba si stiahnut z labs.adobe a umiestntit rucne,
Tiskni
Sdílej: