Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).
Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).
Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.12.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.5. Přehled novinek v Changelogu.
iwconfig
mi hlasi TxPower 18dBm
v ubuntu, coz podle me souhlasi, a ve fedore ale 27 dBm, coz je podle me nesmysl, ktery uz poukazuje na to, ze u ath5k neco nefunguje spravne.
make && make install
make unload
pak unloadne stare wifi moduly, modprobe ath5k
tam nacpe novy modul
Mozna by to mohlo pomoct ....
Mám také TP-Link - Atheros Communications Inc. AR2413 802.11bg NIC (rev 01) - konkrétně tuhle.
Pod ovladači madwifi na Debianu Lenny a Sid šlape OK, ale pokud nahodím ath5k, tak je šnek rychlík a i signál chytá mizernej (a to jsem cca metr od wifi routru)
Ledky mají blikat - v nepřipojeném stavu střídavě levá-pravá, po připojení obě naráz.
To se děje jen s madwifi, při použití ath5k svítí pouze jedna (Status) trvale a to před i po připojení k wifi a druhá ani nemrkne.
Momentálně mám Kubuntu 8.04, tady je použitá madwifi, takže všechno OK.
Na Kubuntu 8.10 i na včera testovaném Kubuntu 9.04 alpha3 to při použití z cd a také po nainstalování na disk jede v pohodě. Ale nevím co tyhle verze používají za ovladače (řekl bych ath5k, jistej si nejsem).
Tiskni
Sdílej: