Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
ath5k
. Do oficiálního jádra začleněný od verze 2.6.25.
Stabilni verze madfifi funguje i s novymi jadry. Akorat si ji musis stahnout z CVSka
Current 0.9.4 branch. You can get it by running:
svn co https://svn.madwifi-project.org/madwifi/branches/madwifi-0.9.4
Publikovana stabilni verze stahnutelna od madwifi se da zkompilovat s verzi 2.6.24.7 a s touto verzi ji temer rok pouzivam.
Hm, byly doby, kdy jsem místo ath5k taky používal ath_pci a rozhodně bych tomu neříkal kompilace, jen patchnutí. Stáhl jsem archiv, rozbalil někam, řekl kernelu, kde to najde, patchnul, hotovo. No, byla s tim opičárna jako se všim, co neni dodaný až pod nos. Ale aspoň to člověka naučilo číst a všímat si.
Mám stejný problém. Používám madwifi v kombinaci s hostap. Vyzkoušel jsem různé verze madwifi i hostap přímo z svn, ale bohužel s novějším jádrem vždyzky něco nefungovalo. Bugy na které jsem přišel byly již delší dobu registrované, ale neopravené. Pravděpodobně to je ten důvod proč není v repozitáři modul pro aktualizované jádro. Byl jsem donucen nechat defaultni jadro.
Hanba Opensuse, že jim nefunguje v yastu ani označení, aby balíčky jádra nebyly automaticky aktualizované. Toto je tristní. Na toto jsem ani bug nezadával. To je jako kdyby v jádře nechodila ps2 klávesnice. Opensuse půjde při první příležitosti ze všech strojů, kde ji aktuálně mám. Škoda.
Tiskni
Sdílej: