Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.
Byla vydána nová verze 3.47 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.13 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána nová verze 26.1 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Bian-May. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Na akci Made by Google 2026 (YouTube) byla oficiálně představena jedenáctá generace telefonů Pixel s novým čipem Google Tensor G6 a hodinky Pixel Watch 5.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se spolu s partnery z dalších zemí připojil ke společnému upozornění (Joint Cybersecurity Advisory) týkajícímu se probíhající kybernetické kampaně skupiny LAUNDRY BEAR zaměřené na uživatele e-mailové platformy Zimbra Collaboration Suite (ZCS) nejméně od července 2025. NÚKIB doporučuje organizacím využívajícím Zimbra Collaboration Suite neprodleně ověřit, zda
… více »Intel vydal 42 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20260811 mikrokódů pro své procesory.
Sny o designu GNOME Shellu, článek s náhledy a videi, představuje dlouhodobou vizi týmu GNOME pro vylepšení uživatelského rozhraní GNOME Shellu. Zatímco nedávné verze přinášely spíše drobné úpravy, designéři nyní plánují zásadnější změny.
Byla vydána nová verze 10.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu důležitých bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb. Nově vyžaduje podporu ECC (Elliptic Curve Cryptography) v libcrypto, včetně křivky NISTP521.
Byla vydána nová verze 10.6 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. S novými obrazy pro Orange Pi 4 Pro, Orange Pi Zero 3W a Odroid M1/M1S/M2. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Námořní drony používané elitními jednotkami britského královského námořnictva tajně posílaly údaje do Číny. Stroje vybavené čínskými komponenty měly být využívány pro vojenské operace na Blízkém východě. Kamery na dálkově řízených průzkumných člunech K3 Scout byly vybavené součástkami, které bez vědomí britského námořnictva odesílaly informace do spojeného zařízení v Číně. Britské námořní síly využívaly flotilu námořních dronů
… více »Ahoj, neumim python ale kvůli jednomu projektu s nim musím pracovat a nutně bych potřeboval vědět jak na tohle:
-http server mi vrací jako odpověď XML. to xml načtu ale když ho chci vypsat, zmizí tagy a celkově se nějak zmrší (BRTRuriidtitlreadablwritable2http://localhost...)
-já bych potřeboval ho buď umět aspoň vypsat jako XML na stdout nebo ho načíst do DOM a pak už si najdu jak ho exportovat (to by asi bylo lepší)
Pomůže mi někdo? Můj současný kod je takový:
<code>
import urllib
sock = urllib.urlopen("http://localhost:8080/server")
htmlSource = escape(sock.read())
sock.close()
print htmlSource
</code>
Ehm, ta funkce escape tam byt nemá, to je pozůstatek testování.
A mělo to být v html :-[
Je to jako plugin do Tracu. Ale bez tagů se to vypisuje i v prohlížeči (což poměrně chápu, nebo mě to aspon nepřekvapuje) tak v konzoli ze které jsem spouštěl Trac.
Tam mi to už je divné, protože tam není žádné html, které by mi to mršilo....
Tak ne, ani přímo z python konzole mi to nezachová ty tagy:
>>> import urllib
>>> sock = urllib.urlopen("http://localhost:8080/openrdf-sesame/repositories")
>>> htmlSource = sock.read()
>>> sock.close()
>>> print htmlSource
BRTRuriidtitlreadablwritable2http://localhost:8080/
Ten výstup by měl být
<?xml version='1.0' encoding='UTF-8'?>
<sparql xmlns='http://www.w3.org/2005/sparql-results#'>
<head>
<variable name='uri'/>
<variable name='id'/>
<variable name='title'/>
<variable name='readable'/>
<variable name='writable'/>
</head>
<results>......
Z firefoxu mi to funguje.
Tiskni
Sdílej: