Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
- přímo v zónovém souboru určit, na jaké ip adrese bude zóna dostupná - nebo to udělat pomocí pohledů, kde v hlavičce bude definována IP adresa a pod ní seznam zón
Řešení dotazu:
Musi to ist oboma sposobmi... pre mna preferovanejsie by boli pohlady... na konfiguraciu su jednoduche a hlavne ta konfiguracia vyzera cisto... ak si napr na jeden pohlad zvolite prave jeden subor.. a vsetky subory (pohlady) includnete do named.conf, dostanete idealizovanu konfiguraciu .
Co znamena ze sa vam to nedari nahodit? Pastnite ukazkovu konfiguraciu pripadne logy po starte binda.
view "mujKlient1" { server verejneIpcko1 {}; zone "nejakadomena.tld" { type slave; file "/etc/bind/zones/slave_nejakadomena.tld"; masters { ipAdresaMasterServeru; }; }; };
Tak myslim ze sme si nerozumeli. Ak chcete pre kazdy view
specifikovat "listen" adress pre DNS server (teda ten view by bol dostupny len na "listen" adrese definovanej vo view-e) tak takto to veru nepojde. Pouzitie viewov spociva v tom, ze nedefinujete listen adresy servera, ale IPcky resp. rozsahy IPciek _klientov_, ktori pri requeste budu "obsluzeni" informaciami z prislusneho viewu (ktory je definovany rozsahom IPciek klientov (direktiva match-clients { ...; }
)) a v ktorom su vymenovane samotne zony pre konkretnych klientov. Teda ak maju vasi zakaznici pevne adresy, tak ich mozete takto vymenovat do match-clients
a dostanu odpoved z prisluchajuceho pohladu z bindu.
Ukazka konfiguracie je tu
view "mujVelkejCustomer" { match-destinations { IpckoKdeMajiBytZonyDostupne; }; zone "CustomerovaDomena" { type slave; file "/etc/bind/zones/slave_velkejCustomer_CustomerovaDomena"; masters { IpckoMasterServeru; }; }; };Důležité je to match-destinations.
Tiskni
Sdílej: