abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1995 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Postfix + Dovecot, pristup ke schrankam

    13.1.2010 16:17 hoffmann44
    Postfix + Dovecot, pristup ke schrankam
    Přečteno: 714×

    Zdravim,

    mam problem s pristupem ke schrankam pres postovniho klienta. Stale to pise viz. nize. Linux Debian Postfix 2.5.5-1.1 Dovecot 1:1.0.15-2 instalovane balicky posfix dovecot-common dovecot-imapd dovecot-pop3d vypis z logu

    Jan 13 15:36:40 mujstroj dovecot: auth(default): client in: AUTH#0111#011PLAIN#011service=IMAP#011lip=83.167.x.x#011rip=90.178.x.x
    Jan 13 15:36:40 mujstroj dovecot: auth(default): client out: CONT#0111#011
    Jan 13 15:36:40 mujstroj dovecot: auth(default): client in: CONT((hidden) melo to byt v <>)
    Jan 13 15:36:40 mujstroj dovecot: auth(default): passwd-file(mailxxx,90.178.x.x): no passwd file: scheme=plain username_format=mailxxx /etc/dovecot/passwd
    Jan 13 15:36:41 mujstroj dovecot: auth(default): new auth connection: pid=30064
    Jan 13 15:36:42 mujstroj dovecot: auth(default): client out: FAIL#0111#011user=mailxxx
    Jan 13 15:36:42 mujstroj dovecot: auth(default): client in: AUTH#0112#011PLAIN#011service=IMAP#011lip=83.167.x.x#011rip=90.178.x.x#011r$
    Jan 13 15:36:42 mujstroj dovecot: auth(default): passwd-file(mailxxx,90.178.x.x): no passwd file: scheme=plain username_format=mailxxx /etc/dovecot/passwd
    Jan 13 15:36:44 mujstroj dovecot: auth(default): client out: FAIL#0112#011user=mailxxx
    Jan 13 15:36:44 mujstroj dovecot: auth(default): client in: AUTH#0113#011PLAIN#011service=IMAP#011lip=83.167.x.x#011rip=90.178.x.x
    Jan 13 15:36:44 mujstroj dovecot: auth(default): client out: CONT#0113#011
    Jan 13 15:36:44 mujstroj dovecot: auth(default): client in: CONT((hidden) melo to byt v <>)
    Jan 13 15:36:44 mujstroj dovecot: auth(default): passwd-file(mailxxx,90.178.x.x): no passwd file: scheme=plain username_format=mailxxx /etc/dovecot/passwd
    Jan 13 15:36:46 mujstroj dovecot: auth(default): client out: FAIL#0113#011user=mailxxx
    Jan 13 15:36:46 mujstroj dovecot: auth(default): client in: AUTH#0114#011PLAIN#011service=IMAP#011lip=83.167.x.x#011rip=90.178.x.x#011r$
    Jan 13 15:36:46 mujstroj dovecot: auth(default): passwd-file(mailxxx,90.178.x.x): no passwd file: scheme=plain username_format=mailxxx /etc/dovecot/passwd
    Jan 13 15:36:48 mujstroj dovecot: auth(default): client out: FAIL#0114#011user=mailxxx
    Jan 13 15:36:48 mujstroj dovecot: imap-login: Disconnected: user=<mailxxx>, method=PLAIN, rip=90.178.x.x, lip=83.167.x.x

    obsah souboru /etc/dovecot/passwd

    xxx@mojedomena:{plain}heslo:1000:1000:::

    cast obsahu souboru /etc/dovecot/passwd

    auth default {
    mechanisms = plain login cram-md5 digest-md5 ntlm

    passdb passwd-file {
    args = scheme=plain username_format=%u /etc/dovecot/passwd
    }

    userdb passwd-file {
    args = username_format=%u /etc/dovecot/passwd
    }

    user = dovecot-auth


    socket listen {
    client {
    path = /var/spool/postfix/private/auth
    mode = 0660
    user = postfix
    group = postfix
    }
    }


    }

    /var/spool/postfix/private/auth soubor auth je prazdny

     

    Dekuji moc za kazdou radu.

    Odpovědi

    13.1.2010 18:16 svaca | skóre: 38
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix + Dovecot, pristup ke schrankam
    pod jakym userem jede ten dovecot, vypada to, ze nevidi ten passwd file ...
    Never give up ! Stay ATARI !
    13.1.2010 18:42 Hoffmann44
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix + Dovecot, pristup ke schrankam

    No prave. Ja si myslim, ze tam je zakopany pes. Ten jede pod dovecot-auth (z duvodu bezpecnosti) a jen on ma prava ke cteni souboru. Viz. nize

    user = dovecot-auth

    Divne je, ze kdyz smazu soubor paswd a Devecot restartuji tak nehlasi zadnou chybu!

    13.1.2010 21:22 svaca | skóre: 38
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix + Dovecot, pristup ke schrankam
    to je spatne, je rozdil login_user a user ....
    # User to use for the login process. Create a completely new user for this,
    # and don't use it anywhere else. The user must also belong to a group where
    # only it has access, it's used to control access for authentication process.
    # Note that this user is NOT used to access mails.
    # http://wiki.dovecot.org/UserIds
    #login_user = dovecot
    
    
    # User to use for the process. This user needs access to only user and
      # password databases, nothing else. Only shadow and pam authentication
      # requires roots, so use something else if possible. Note that passwd
      # authentication with BSDs internally accesses shadow files, which also
      # requires roots. Note that this user is NOT used to access mails.
      # That user is specified by userdb above.
      user = nobody
    
    
    Never give up ! Stay ATARI !
    13.1.2010 21:42 Hoffmann44
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix + Dovecot, pristup ke schrankam

    jestli jsem si to spravne prelozil tak user = dovecot-auth slouzi k overovani

     

    passdb passwd-file {     args = scheme=plain username_format=%u /etc/dovecot/passwd   }
    userdb passwd-file {     args = username_format=%u /etc/dovecot/passwd   }

     

    mam to tedy dobre, ne?

    GeckoN avatar 15.8.2011 08:46 GeckoN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix + Dovecot, pristup ke schrankam
    Sice je to už starší dotaz, ale také jsem to teď řešil, tak to snad pomůže i budoucím :)

    V místním tutoriálu (podle kterého je zřejmě psán tento config) je zmíněna možná rozdílnost verzí v návaznosti na možných odlišnostech v konfiguraci..

    V tomto případě mi pomohlo vynechat argumenty scheme=plain i username_format, a pouze zde nechat cestu k souboru, jednoduše takto:

    passdb passwd-file { args = /etc/dovecot/passwd } userdb passwd-file { args = /etc/dovecot/passwd }
    30.3.2015 18:38 marian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix + Dovecot, pristup ke schrankam
    velky palec hore (y)!!1 velmi mi to pomohlo

    GOOD JOB :-)
    15.1.2010 13:03 hoffmann44
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix + Dovecot, pristup ke schrankam
    Nikdo nevi kde je problem?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.