3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
V pátek byl představen projekt postmarketOS (GitHub). Cílem tohoto projektu je open source operační systém pro chytré telefony vycházející z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Operační systém postmarketOS by měl podporovat 10letý životní cyklus chytrých telefonů.
Tiskni
Sdílej:
To rovnou můžu zůstat u toho Androidu, ne?pokud ti nevadi ZAROVEN derave userspace, aplikace a google services, coz je (mimojine) ten rozdil, tak si tam klidne zustan ;)
Naprosto drtiva vetsina lidi ktery maj smartfoun, na nej nikdy nenainstaluje ani jedinou aplikaci.Zdroj pro toto tvrzeni by byl?
Drtiva vetsina lidi pouziva telefon dokud neumreJá bych zase prosil zdroj pro toto tvrzení. Naopak mi připadá, že drtivá většina lidí si kupuje mobil jako kabelku, nebo boty. Prostě podle aktuálního trendu, nebo když se trošku zašpiní.
U telefonu nastalo exaktne totez. Vyssi vykon se da docilit jedine za cenu zhorseni uz tak tragicky vydrze. A k cemu ti ten vykon bude?Toto byl doufám jenom pokus o vtip. Výkon se za posledních 10 let samozřejmě změnil dost drasticky, hlavně ten grafický. U mobilu je to ještě výraznější. Můj 3,5 roku starý mobil, který tenkrát nebyl zrovna low-end, dnes už kvůli výkonu nejde opravdu pohodlně jako smartphone používat. A že vyšší výkon je jen na úkor výdrže? Opět vtip? A co ultrabooky, které dnes vydrží běžně 10 hodin a váží něco lehce přes kilo, zatímco před 10 lety jsme měli skoro 3 kilové cihly a byli jsme rádi, že vydrží 5 hodin? Můj součásný mobil je několikanásobně výkonnější než onen zmiňovaný 3,5 roku starý a vydrží na baterce déle.
ja to samozrejme videl a pouzival v realnem svete, neco mi unika
V reálném světě např. Commodore 64 patří časově, výkonově i konstrukčně někam úplně jinam než 386.
nebo mam prohlasit: "myslel sem, ze nejsi dement, ted vidim, ze jsem se mylil"
Pokud vám to udělá dobře, poslužte si.
No vždyť, na stažení pošty a IM ti stačí i ten EDGE. Co chceš na mobilu dělat, abys využil 4G síť? Nechápu. 4G používám ve spojení s USB donglem v NB.Hromadu věcí. Už samotné prohlížení stránek. Na Edge se běžná stránka načítá klidně i desítky sekund. I když mám na mobilu FM modul, poslouchám rádio jen přes Internet, protože mám konstantní kvalitu bez neustálého šumění. Oblíbenou hudbu mám staženou offline, ale občas si najdu nějakou jinou skladbu na Spotify a chci si ji pustit. Na nějaké kratší videa na Youtube se na mobilu taky občas mrknu. Občas si chci prohlížet fotky na OwnCloudu. Když jsme třeba s kámošema a vzpomínáme na staré dobré časy a já k tomu mám pár fotek. V neposlední řadě mobil často používám jako hotspot pro notebook, když jsem v terénu. Dost hovorů dnes provádím už přes aplikace. Zaprvé je to na rozdíl od GSM hovorů šifrované a zadruhé mají zpravidla výrazně vyšší kvalitu zvuku. To jsou všechno věci, které jdou na 3G dělat omezeně a na Edge prakticky vůbec. Se nedivím, že se neshodneme na požadavcích na mobil, když máme tak rozdílné nároky. Ty nevíš, na co by ti LTE vůbec bylo, já bych bez něj nebyl schopný polovinu věcí dělat
No ale přiznejte si, že většinu z toho vlastně nepotřebujete.To platí obecně. Vůbec se nemusíme bavit o telefonech a ani o technice.
Ale jinak je to uz na hranici bezne pouzitelnosti. Ja treba povazuju za bezne, pustit si na NB youtube video. A s tim mela moje T61 uz casto problem.Na cpubenchmark.net mají Core víc bodů než Atom N270, který v pohodě zvládá třeba přednášky z CCC (1024x576) a s trochou štěstí i 1280x720.