Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Recenze mobilmania-1 mobilmania-2 Nejlepší recenze je z pera Kamila Salajky kamsalProto se chci zeptat pokud jej někdo má jaké jsou s ním zkušenosti (síla signálu, výdrž na baterie, integrovaná GPS, WIFI - citlivost u ní je prý celkem hodně problém, dotykový LCD a ostatní věci). Vím, že EDGE nemá a i proto se chci zeptat zda lze s přístrojem pracovat když na kartě není žádný datový účet - tedy chci ho prozatím provozovat bez připojení na net přes GPRS s tím, že synchronizace bude prováděna jen přes WLAN. No a pak jasné, zda se dá tato potvůrka rootnout, aby se dalo doinstalovat něco jiného. Díky, píšu to sem do poradny než do blogu.
Řešení dotazu:
A ty obavy o málo ram, potvrdily se?
Co mě na 845 dostalo je GPSka. Neměl sem v ruce žádné kombinované zařízení, které by venku zaplo GPS a našlo polohu (A-GPS) dřív, než najede navigace.Používám nějakou dobu HTC TouchPro (WM 6.5.3 EnergyROM ) kde je jak A-GPS tak i normální GPS. Bez Quick-GPS je nalezena poloha skoro okamžitě ( když najede TT nebo IGO již vím kde jsem). S Quick-GPS je nalezení polohy také skoro okamžité. Když vypnu A-GPS pak navigaci chvíli trvá než najede ( cca 20s ) a jede to taky.
Tiskni
Sdílej: