abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: FreeBSD a 6to4

    cynic_asshole avatar 13.7.2010 23:13 cynic_asshole | skóre: 28
    FreeBSD a 6to4
    Přečteno: 335×
    Zdravím. Jelikož mám veřejnou IP adresu, rozhodnul jsem se pohrát si se 6to4 tunelem. Bohužel, mám pár problémů. Zaprvé se nedokážu dostat na http://6to4.nro.net, jejich IPv6 adresu ani nepingnu, traceroute jen hvězdičkuje. Ping na www.ripe.net proběhne v pohodě, stejně tak na ipv6.abclinuxu.cz. Na www.kame.net se pro změnu nedopingám. Nemáte někdo ponětí, co dělám špatně? Nebo je chyba v routování?

    ifconfig
    gif2: flags=8051<UP,POINTOPOINT,RUNNING,MULTICAST> metric 0 mtu 1280
            tunnel inet 195.113.113.84 --> 192.88.99.1
            inet6 fe80::224:1dff:feb6:15f8%gif2 prefixlen 64 scopeid 0x8
            inet6 2002:c371:7154::1951:1311:3084 prefixlen 128
    
    netstat
    
    Internet6:
    Destination                       Gateway                       Flags      Netif Expire
    ::/96                             ::1                           UGRS        lo0 =>
    default                           gif2                          ULS        gif2
    ::1                               ::1                           UHL         lo0
    ::ffff:0.0.0.0/96                 ::1                           UGRS        lo0
    
    2002:c371:7154::/64               link#1                        UC          re0
    2002:c371:7154::1                 00:24:1d:b6:15:f8             UHL         lo0
    2002:c371:7154::1951:1311:3084    link#8                        UHL         lo0
    fe80::/10                         ::1                           UGRS        lo0
    fe80::%re0/64                     link#1                        UC          re0
    fe80::220:dff:fe2d:85b4%re0       00:20:0d:2d:85:b4             UHLW        re0
    fe80::224:1dff:feb6:15f8%re0      00:24:1d:b6:15:f8             UHL         lo0
    fe80::c7c:88db:f0fc:79e%re0       00:ff:22:03:2c:88             UHLW        re0
    fe80::%re1/64                     link#2                        UC          re1
    fe80::225:86ff:fed9:eb41%re1      00:25:86:d9:eb:41             UHL         lo0
    fe80::%rl0/64                     link#3                        UC          rl0
    fe80::20e:2eff:fe08:7ff6%rl0      00:0e:2e:08:7f:f6             UHL         lo0
    fe80::a93a:ef65:794f:ed76%rl0     00:24:81:63:0c:4b             UHLW        rl0
    fe80::%lo0/64                     fe80::1%lo0                   U           lo0
    fe80::1%lo0                       link#5                        UHL         lo0
    fe80::%gif2/64                    link#8                        UC         gif2
    fe80::224:1dff:feb6:15f8%gif2     link#8                        UHL         lo0
    fe80::%tap0/64                    link#9                        UC         tap0
    fe80::220:dff:fe2d:85b4%tap0      00:20:0d:2d:85:b4             UHLW       tap0
    fe80::2bd:cfff:fe5f:0%tap0        00:bd:cf:5f:00:00             UHL         lo0
    fe80::%tun0/64                    link#11                       UC         tun0
    fe80::224:1dff:feb6:15f8%tun0     link#11                       UHL         lo0
    
    
    Neznáš nějakou linuxovou distribuci pro Windows?

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    14.7.2010 21:08 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD a 6to4
    Já tedy nevím, jak to máte nastavené u sebe, ale mně na echo nedopovídá ani vaše adresa (2002:c371:7154::1951:1311:3084). IPv4 ano, ale IPv6 ne. A to to zkouším ze 6to4 stroje, takže problémy není možné svádět na mezilehlé brány.
    cynic_asshole avatar 15.7.2010 06:28 cynic_asshole | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD a 6to4
    Ale proč je tedy možné, že se bez problému dopingnu z tunelu od sixxs?
    [honza@postak ~]$ ping6 2002:c371:7154::1951:1311:3084
    PING6(56=40+8+8 bytes) 2001:7b8:2ff:1d5::2 --> 2002:c371:7154::1951:1311:3084
    16 bytes from 2002:c371:7154::1951:1311:3084, icmp_seq=0 hlim=60 time=81.282 ms
    16 bytes from 2002:c371:7154::1951:1311:3084, icmp_seq=1 hlim=60 time=80.334 ms
    16 bytes from 2002:c371:7154::1951:1311:3084, icmp_seq=2 hlim=60 time=80.800 ms
    16 bytes from 2002:c371:7154::1951:1311:3084, icmp_seq=3 hlim=60 time=80.641 ms
    
    Neznáš nějakou linuxovou distribuci pro Windows?
    15.7.2010 08:06 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD a 6to4

    To já nevím, packetový filtr? Rozhodně je ale snazší ladit dvě 6to4 proti sobě, než honit směrování přes půl Internetu.

    Každopádně jsem zkoušel všechny uváděné domény a všechny mi přes IPv6 odpovídali. Jako bránu mám anycast v IP Exchange.

    Jestli chcete další 6to4 cíl, nabízím 2002:93fb:1712::1. Právě z něj mi neodpovídáte.

    cynic_asshole avatar 15.7.2010 09:08 cynic_asshole | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD a 6to4
    Packet filter… no nevím. Hapruje to i s vypnutým ipf. Nebo musím do něj zadat nějaká speciální pravidla?
    Neznáš nějakou linuxovou distribuci pro Windows?
    15.7.2010 10:55 chochi | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD a 6to4
    A nebylo by jednoudissi misto gif pouzit stf? Viz napriklad ipv6int.net
    cynic_asshole avatar 15.7.2010 11:08 cynic_asshole | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD a 6to4
    Heuréka! Pracuje to, díky moc. Já to dělal původně podle jiného návodu, a ten mi radil použít gif rozhraní.
    Neznáš nějakou linuxovou distribuci pro Windows?
    15.7.2010 12:33 chochi | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD a 6to4
    Trochu jsem vic hledal (zatim jsem bezel jen docasne podle toho co jsem linkoval predtim - takze by mi nastaveni neprezilo reboot) a jeste hezci navod je primo na kame.net, kde se jedna o jednoduchou upravu rc.conf.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.