Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.
Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.
Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
chováš se jako magor. To že podáváš informace jen o HW a ne o SW a obecně neumíš položit dotaz zní jako bys byl windowsák
Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
ßcfcccccccccccccccccccccccccccccccccccDovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!Dovolím si citaci ze simpsnů:To není nutné, já bych tě představil.Dámy a pánové, představuju vám pitomce!Jestli sis nevšiml, tady je server abclinuxu.cz. Problémy s Windows jdi řešit na server o Windows. K čemu vůbec potřebuješ monitor mode? Abys mohl pomocí firesheepu krást data kolegům, předpokládám. Nic jinýho by mě totiž nenapadlo - člověk kterej diagnostikuje síť nemůže bejt zároveň tak blbej aby používal Windows a ještě se tak blbě ptal. Sakra proč sem vůbec lidi s Windows chodí? Zůstaňte na lživě.cz nebo na technetu tam je windowsáků dost!
. Např. na technetu apod.
Tiskni
Sdílej: