V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Pokud si dobře vzpomínám, tak přesměrování paralelního portu do tiskové fronty v Dosemu je řešeno tak, že když po nějakou dobou aplikace zapisuje do portu, tak se data, tak jak jsou, posílají do fronty jako jedna úloha. Je tam (možná nastavitelný) časový limit, kdy se tisková data považují za dokončená.
V podstatě máte tři možnosti:
Sehnat ovladač na tiskárnu do dosové aplikace a tiskovou frontu nastavit jako binárně transparentní (vyřadit všechny filtry). Pochybuji ale, že v té době nějaké USB existovalo. V DOSu na to ani žádné rozhraní.
Nastavit v aplikaci neformátovaný výstup (čistý text). Buď jej filtr v tiskové frontě správně pochopí a převede do jazyku tiskárny, nebo budete muset zařadit nějaký jednoduchý filtr (například iconv a paps).
Vybrat v aplikaci výstup do takové tiskárny, jejíž jazyk znáte a dokážete si napsat/sehnat konvertor do něčeho rozumnějšího. Možná že ghostscript umí jazyk PCL (tiskárny Hewlett Packard) i jako vstup. Jazyk Epsonu ESC/P2 taky není příliš složitý.
Problém ale může být v tom, že se aplikace může chtít s tiskárnou bavit obousměrně. Některé tiskové jazyky umožňují takto číst svoje nastavení, či hlásí úspěch určitých příkazů.
Tiskni
Sdílej: