Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
a nebo bych ti byl vdecny za nejakou stranku ktera se vyukou programovani primo zabyva,dikPrejavil si značnú vytrvalosť. Dobre
Petr je určitě dobrá věc. Neznám ho, je to asi i tím, že byl dříve za peníze, a nechtěl jsem se učit něco co se nikde nepoužívá.
K těm odkazům na anglické průvodce. Předpokládám že bude problém angličtina, proto bych spíš zašel do knihkupectví, antikvariátu a sháněl něco česky. Třeba Pascal. Před lety by byla ideální kniha "Sbírka úloh z jazyka Pascal", nicméně i dnes je tato kniha použitelná, třeba i pro toho Petra, Pak je tu projekt KSP, ten ale vyžaduje určité mírné závislosti na matice , nechť poslouží aspoň jako motivace.
---
Měl bych uvést, že nejsem profesí programátor. Spíš to mám jako koníčka.diky za radu.s binarnim kodem nemám problémJestli myslíš binární kód programu, tak to jsi dost hustej. V tom nezvládnou psát ani inženýři z Intelu. Ale teď vážně. Nejdřív začni tím, že si přečteš, co je to programovací jazyk – z toho, co tu píšeš to vypadá, že nemáš ponětí o tom, co to je. Pak si nějaký jazyk vyber, třeba už zmiňovaný VB nebo Karel, najdi si nějaké tutoriály a začni zkoušet.
taky bych potřeboval poradit s programem který mi pomuže vytvořit program kde myší vytvořím libovolně velký rámeček pro ukládání dat.diky
Tiskni
Sdílej: