abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:33 | IT novinky

    FEL ČVUT vyvinula robotickou stavebnici pro mladé programátory. Stavebnice Brian byla navržená speciálně pro potřeby populární Robosoutěže. Jde ale také o samostatný produkt, který si může koupit každý fanoušek robotiky a programování od 10 let, ideální je i pro střední školy jako výuková pomůcka. Jádro stavebnice tvoří programovatelná řídicí jednotka, kterou vyvinul tým z FEL ČVUT ve spolupráci s průmyslovými partnery. Stavebnici

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 20:33 | Komunita

    Ubuntu bude pro testování nových verzí vydávat měsíční snapshoty. Dnes vyšel 1. snapshot Ubuntu 25.10 (Questing Quokka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:55 | Nová verze

    Společnost Netgate oznámila vydání nové verze 2.8.0 open source firewallové, routovací a VPN platformy pfSense (Wikipedie) postavené na FreeBSD. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.16 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.3. Linux na verzi 6.1.140. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Zajímavý článek

    Člověk odsouzený za obchod s drogami daroval letos ministerstvu spravedlnosti 468 kusů kryptoměny bitcoin, které pak resort v aukcích prodal za skoro miliardu korun. Darováním se zabývá policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Deníku N to potvrdil přímo ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle resortu bylo nicméně vše v souladu s právem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    28.5. 20:44 | Nová verze

    Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.5. 12:22 | IT novinky

    Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    28.5. 00:11 | Nová verze

    Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.5. 19:22 | Nová verze

    Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.5. 15:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (55%)
     (32%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 161 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 28.5. 18:42
    Rozcestník

    Dotaz: Asrock nettop ION 330 HT a jaký funkční systém

    26.2.2011 17:44 juriad | skóre: 7
    Asrock nettop ION 330 HT a jaký funkční systém
    Přečteno: 511×
    Zdravím, před několika měsíci jsem zakoupil dva kousky tohoto htpc. Nejprve jsem tam hodil archlinux a poté linux mint 10 (přestylované Ubuntu 10.10). Vždy ale systém trpí identickými problémy:

    po usnutí pomocí pm-suspend, které vypadá správně, nastane jedna ze tří možností:
    • pc se probudí, když já chci
    • pc se probudí za náhodnou dobu samo od sebe
    • pc se probudí, zobrazí obraz, network manager stačí ohlásit připojení k síti a potom se zasekne, nereaguje vůbec na nic, reaguje na ping.
    V jednotlivých situacích po probuzení občas nefunguje dálkové ovládání a ani lirc restart nepomůže. Hádám, že by mohl být problém v modulu lirc_wb677, přesto pm-suspend hook, který zastaví lirc, a po probuzení ho opět zapne, nepomůže. Nepomůže ani v /etc/pm/config.d/ odloadovat příslušné moduly.

    Podle tohoto fóra jsem zkusil i zkompilovat nový kernel, ale ten jsem podrobně netestoval, nicméně když systém běží, tak dálkové ovládání funguje, když usne, tak ani echo "CIR" > /proc/acpi/wakeup nepomůže a lze ho probudit jen stiskem tlačítka na těle. Teď jednou se neprobudil vůbec. Párkrát po probuzení nefunguje třeba jen jeden z procesů irexec, irxevent, jindy dálkové ovládání nefunguje vůbec.

    Na internetu jsem četl, že se staršími ubuntu funguje skvěle, včetně probouzení, tak možná, že by se starším systémem chodilo dobře.

    Moje požadavky jsou:
    • funkční dálkové ovládání, včetně probuzení ze suspendu
    • funkční suspend do paměti
    • musí se na tom dát rozběhat mythfrontend
    S jakými systémy na tomto zařízení máte zkušenosti a které vám fungují? Díky moc

    Odpovědi

    the.max avatar 26.2.2011 20:54 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asrock nettop ION 330 HT a jaký funkční systém
    pokud ten pocitac nikam nestehujes, tak nevidim duvod tam mit networkmanagera. Ten je ve stavu permanentni rozesranosti, takze bych se nedivil, kdyby za tim byl on.
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    27.2.2011 14:50 juriad | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asrock nettop ION 330 HT a jaký funkční systém
    Ten network manager byl jen příklad toho, co ještě funguje (ukazoval se v notifikační bublině), ale přesto jsem ho odinstaloval

    Mnou zkompilovaný kernel s nuoton-cir modulem se neprobouzí dálkovým ovladačem ze suspendu, takže přecházím zpět na jádro 2.6.35-25-generic s modulem lirc_wb677 od Asrocku.

    Asi 20 minut po usnutí se zase probudil, v logu není žádná zmínka proč, jen v kern.log vidím po vzoru tohoto řádek "back to C!" Pořád absolutně netuším, co to může způsobovat.
    the.max avatar 28.2.2011 00:59 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asrock nettop ION 330 HT a jaký funkční systém
    zkoukni BIOS, jestli tam neni neco jako probouzeni, pripadne zkus novejsi BIOS. Jeste me napada, az to vypnes, odpoj sitovej kabel, jestli se ti naaahodou neprobouzi kvuli WoL
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    28.2.2011 07:45 CIJOML
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asrock nettop ION 330 HT a jaký funkční systém
    pouzij primo ve vanilkovem jadru 2.6.37 zabudovany suspend a melo by to zacit uspavat a probouzet korektne. S probouzenim dalkou nemam zkusenosti. Vzdy upgraduj na nejnovejsi BIOS kdyz je k dispozici.
    28.2.2011 14:17 ubuntak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asrock nettop ION 330 HT a jaký funkční systém
    Na mem starem notebooku jsem mel taky problem se suspendem na ubuntu 8.04 a vyssi. Testoval jsem pak CentOS a Slackware a oba jedou v pohode. Takze doporucuji CentOS (Slackware to je roboty nad hlavu nez neco rozjedes) a na nem vse co potrebujes rozhybat. Yum ti bude dobrym pomocnikem.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.