abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:22 | Pozvánky

    Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.

    Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 22:00 | Komunita

    Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:22 | Nová verze

    Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | IT novinky

    Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 01:55 | IT novinky

    Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    4.1. 21:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.0 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Anh-Linh. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.1. 20:22 | Humor Ladislav Hagara | Komentářů: 52
    3.1. 19:11 | Zajímavý software

    Byl představen webový prohlížeč Brow6el, běžící v terminálu. Pro prohlížení webu je využit Chromium Embedded Framework, vyrendrovaná webová stránka je následně zobrazena v terminálu převodem na sixely pomocí knihovny libsixel. Brow6el se ovládá modálním klávesnicovým rozhraním, inspirovaném populárním textovým editorem Vim. Demonstrační video s ukázkou používání.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 7
    2.1. 23:00 | IT novinky

    Společnost Pebble představila (YouTube) chytré hodinky Pebble Round 2. S kulatým e-paper displejem, s open source PebbleOS a vydrží baterie přibližně dva týdny. Předobjednat je lze za 199 dolarů s plánovaným dodáním v květnu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    2.1. 14:22 | Humor

    Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 65
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (5%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (7%)
     (7%)
     (4%)
     (13%)
     (42%)
    Celkem 162 hlasů
     Komentářů: 3, poslední 4.1. 16:22
    Rozcestník

    Dotaz: Mencoder - automatické spuštění pro více podsložek

    6.3.2011 11:43 Tom N.
    Mencoder - automatické spuštění pro více podsložek
    Přečteno: 197×
    Ahoj, potřeboval bych poradit se spuštěním aplikace mencoder tak, aby se "automaticky" postupně spustila pro všechny podadresáře ve složce. Po mencoderu totiž chci, aby mi ze všech souborů *.AVI ve složce udělal (jen spojil, čili nepřekodoval) jeden AVI soubor (mencoder -ovc copy -oac copy *.AVI -o jedensoubor.AVI). Jenomže těch složek mám stovky, takže bych rád, kdyby bylo možné dosáhnout stavu, kdy ve složce A budu mít podsložky 1,2,3,4,... v nich mnoho a mnoho video souborů a výsledkem mencoderu by měly být jednotlivé soubory 1.AVI, 2.AVI, 3.AVI (skládající se z těch videí v původních složkách) - to vše automaticky, spuštěním jednoho příkazového řádku. Zkoušel jsem do toho zakomponovat příkaz "find", ale asi nevím, jak to správně nastavit, aby mi neudělal jedno video ze všech nalezených video souborů ve všech podsložkách, či různé jiné nevhodné výstupy.

    Odpovědi

    6.3.2011 11:47 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mencoder - automatické spuštění pro více podsložek
    Vylaď funkční kód na spouštění v jednom adresáři a pak to obal smyčkou "pro každý adresář" a buď se tam přepínej přes cd, nebo přidej ten adresář do cesty k souborům v tvém příkazu mencoderu.
    6.3.2011 12:01 Tom N.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mencoder - automatické spuštění pro více podsložek
    No ale ta volba "pro každý (pod)adresář" je v podstatě gró dotazu - tu totiž neznám. V podstatě jde o toto: "proveď příkaz mencoder pro každý soubor .AVI v podadresáři a výsledek pojmenuj názvem podadresáře.AVI"
    6.3.2011 12:15 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mencoder - automatické spuštění pro více podsložek
    Když budeš mít v adresáři jen podadresáře, žádné soubory, pak nemusíš řešit žádné kontroly a stačí triviální

    for DIR in *; do run-mencoder-in-dir $DIR; done
    6.3.2011 13:01 Tom N.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mencoder - automatické spuštění pro více podsložek
    Napsal byste mi, jak přesně má znít ten příkaz? Nevím totiž, kam mám Vámi uvedený "kousek" nalepit.
    6.3.2011 13:02 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mencoder - automatické spuštění pro více podsložek
    Prípadne niečo podobné s find a s -type d.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.