Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Zkuste ukázat, jak vypadá výsledný /etc/sysconfig/network/ifcfg-eth0
A jestli mohu poprosit, zkuste se přemoci a udělat to bez utajování adres. Je to nesmysl všeobecně a v případě maškarádovaných adres z privátních rozsahů už je to úplně postavené na hlavu.
BOOTPROTO='static' BROADCAST='' ETHTOOL_OPTIONS='' IPADDR='10.10.33.9/24' MTU='' NAME='RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller' NETMASK='255.255.255.0' NETWORK='' REMOTE_IPADDR='' STARTMODE='auto' USERCONTROL='no'
Tohle vypadá dobře, takže ještě zkontrolujte default gateway (/etc/sysconfig/network/routes
) a nameservery (/etc/resolv.conf
).
Mimochodem, co přesně znamená "k netu jsem se nepripojil"? Dostanete odpověď na ping na IP adresu nějakého počítače venku? Dostanete odpověď na ping na jméno počítače venku?
### /etc/resolv.conf file autogenerated by netconfig! # # Before you change this file manually, consider to define the # static DNS configuration using the following variables in the # /etc/sysconfig/network/config file: # NETCONFIG_DNS_STATIC_SEARCHLIST # NETCONFIG_DNS_STATIC_SERVERS # NETCONFIG_DNS_FORWARDER # or disable DNS configuration updates via netconfig by setting: # NETCONFIG_DNS_POLICY='' # # See also the netconfig(8) manual page and other documentation. # # Note: Manual change of this file disables netconfig too, but # may get lost when this file contains comments or empty lines # only, the netconfig settings are same with settings in this # file and in case of a "netconfig update -f" call. # ### Please remove (at least) this line when you modify the file! nameserver 10.12.0.1 nameserver 10.6.0.1
kdyz chci otevrit /etc/sysconfig/network/routes tak mi Dolphin napise, ze dany adresar neexistuje
To nemá být adresář ale konfigurační soubor. Pokud neexistuje, tak je to problém. Buď nastavte default gateway v YaSTu nebo ve zmíněném souboru, měl by vypadat nějak takto:
default 1.2.3.4 - eth0
Místo 1.2.3.4 bude adresa GW, místo jména rozhraní může být pomlčka.
Tiskni
Sdílej: