Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
V ramci domu kde su 2 AP a so zapnutou funkciou WDS slape internet v celku pouzitelne. Aj ked pohyb v lokajnej sieti (samba)je na urovny 900Kb/s.
Pribudol mi sused ktory by tiez chcel sa dostat do mojej siete. Signal na PS3 ukazuje cca 40%. Ale spojenie nie je stabilne. Preto som mu tam dal 3 AP do WDS. Problem nastane ked doma zapnem 3 notebooky a on PS3 a PC. Wifi su pretazene a casto skolabuju.
Vcera som sa s tym trapil cely den. A asi potrebujem radu ako to co najlepsie spravit. Pripadne co robim zle. Viem ze WDS je take ake je ale nic ine ma nenapadlo.
DakujemAP1 mam zapojene uz v LAN a AP2 tam pripojim. Ale este sa spytam. Nohodim na obidva rovnake udaje SSID a sifrovanie? Do ruky sa mi vcera dostal este ap4 long range multi client bridge a tato antena
Premyslal som, kupit mensiu antenu k ap4 a spravit bridge ap4-ap3 a cez LAN mu to doma rozviest.Teda do PS3 a PC Este pre spravnostAP1 + router = Vigor 2700VGST klasicka antenka
AP2 = Airlive 5450 klasicka antenka
AP3 = Tenda 311 antena
AP4 = long range multi client bridge a tato antena
Aj ked nerad by som kupoval malu antenu. Inak aky maju dosah tie klasicke antenky. keby aj protilahla strana mala taku istu antenu..??
Tiskni
Sdílej: