Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Zdravim, z pulseaudia uz silym, ve fedora 14 jsem ho celkem rychle odinstaloval, ale s fedorou 15 ma pulseaudio zavislosti na gnome3. Po poslednim pokusu o odinstalovani, nebo alespon opraveni (uz ani presne nevim co sem zkousel, ruzne navody co sem nasel na forech) se stav jeste zhorsil. Potreboval bych radu bud jak vratit pulseaudio do puvodniho stavu, nebo jak se ho uplne zbavit.
Momentalne funguje hodne podivne, vzdy jsem mel u kazde aplikace v ovladani zvuku pod zalozkou "Applications" aplikace pracujici se zvukem, ted tam mam stale "No application is currently playing or recording audio.". MPD uz take neprehrava a mpc pise "ERROR: problems opening audio device". Zvuk ale funguje, ikdyz mam pocit ze vzdy jen u jedne aplikace, a nekdy treba na youtube zvuk nejde az kdyz reloadnu stranku zacne. Tohle vse pri zakladni konfiguraci fungovalo, az teda na mikrofon u skypu ktery jsem se snazil zprovoznit az sem to takhle dodrbal, nejlepsi na tom je ze stale nejede :D
Řešení dotazu:
jo jo to sem pochopil z tech zavislosti, potreboval bych to nejak vratit do puvodniho stavu, je mozne ze me chybi nejaky plugin nebo mam neco zbytecneho navic
muze me nekdo vypsat ktere balicky krome pulseaudio jsou potreba mam naisntalovane:
jeste by se hodilo vedet ktere konfiguraky maji na funkci pulseaudia vliv, smazal bych je a vsecky potrebne balicky preinstaloval, nerad bych reinstaloval cely system, diky za kazdou pomoc
[petr@nt ~]$ rpm -qa | grep pulseaudio pulseaudio-libs-0.9.22-5.fc15.i686 pulseaudio-libs-glib2-0.9.22-5.fc15.i686 pulseaudio-gdm-hooks-0.9.22-5.fc15.x86_64 pulseaudio-module-bluetooth-0.9.22-5.fc15.x86_64 alsa-plugins-pulseaudio-1.0.24-2.fc15.x86_64 alsa-plugins-pulseaudio-1.0.24-2.fc15.i686 pulseaudio-libs-0.9.22-5.fc15.x86_64 pulseaudio-0.9.22-5.fc15.x86_64 pulseaudio-utils-0.9.22-5.fc15.x86_64 pulseaudio-module-x11-0.9.22-5.fc15.x86_64 pulseaudio-module-gconf-0.9.22-5.fc15.x86_64 pulseaudio-libs-glib2-0.9.22-5.fc15.x86_64 kde-settings-pulseaudio-4.6-10.fc15.noarch [petr@nt ~]$Pokud používáš 32b flash potřebuješ i 32b balíčky pulseaudia. Konfiguráky: V /etc/alsa mám pouze alsactl.conf a pulse-default.conf (dal jsem je do příloh). V /etc/pulse mám client.conf daemon.conf default.pa system.pa. V /etc mám asound.conf Jinak já jsem s pulse v posledních fedorách problém neměl - ovšem nepoužíval jsem mikrofon. Tak ať ti to pomůže.
Tiskni
Sdílej: