V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
timestamp
se vždy ukládá v UTC a převádí se do aktuální časové zóny. Začal bych tedy tím, že se podíváte pomocí mysql
klienta do databáze, zda tam ty časy máte správně a zda se správně převádí, když nastavíte různé časové zóny. Druhá věc je pak ještě zkontrolovat, jak se to chová v PHP, zda vám to náhodou nepřevádí mezi časovými zónami ještě podruhé.
13:00 TZ+2:00 == 12:00 TZ+1:00 == 11:00 UTC
, žádné přičítání nebo odčítání není potřeba. Akorát je potřeba počítat s tím, že uživatel očekává časovou zónu platnou v době zadávaného času, ne aktuální – takže je potřeba časovou zónu přepínat podle zadávaného/čteného data, ne podle aktuálního data. Tj. pokud zadávám nebo čtu datum a čas v prosinci, musím nastavit časovou zónu SEČ, bez ohledu na to, zda je zrovna aktuální SEČ nebo SELČ. Při zadávání času mezi 2:00 a 3:00 při přechodu z letního času na standardní je asi potřeba se uživatele na časové pásmo dotázat, protože to nijak nevyvěštíte.
Akorát je potřeba počítat s tím, že uživatel očekává časovou zónu platnou v době zadávaného času, ne aktuální – takže je potřeba časovou zónu přepínat podle zadávaného/čteného data, ne podle aktuálního data.Jo, o to mi právě šlo. Jestli MySQL má tohle už nějak vyřešené, pak není co řešit. Z dotazu jsem nabyl dojmu, že si to přepočítávání píše sám.
Asi každý myslíme něco jiného časovou zónou.
Očividně. Ale pokud se v souvislosti s unixovými systémy používá termín timezone (časová zóna), myslí se tím téměř vždy to, o čem mluvím já.
pořád tam zbývá ta hodina při přechodu zpět na sluneční čas, kdy datum, čas a geografická časová zóna nestačí.
Proto se také jako interní reprezentace používá ta vyjádřená pomocí time_t
, která tímto problémem netrpí. A proto funkce mktime()
v tom jednom speciálním případě přihlíží i k hodnotě položky tm_isdst
; protože ale tento speciální případ (u většiny zón - z těch, které vůbec nějaký letní čas mají) pokrývá přibližně jednu setinu procenta roku (navíc pečlivě vybranou tak, aby se toho dělo pokud možno co nejméně), nikdo to obvykle moc neřeší.
mktime()
a localtime()
resp. localtime_r()
se o to postarají, otázkou jen je, jestli je autor software použije nebo jestli se spolehne na lidovou tvořivost.
SET time_zone='Europe/Prague'
Potom to funguje dobře.
Tiskni
Sdílej: