Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Řešení dotazu:
timestamp
se vždy ukládá v UTC a převádí se do aktuální časové zóny. Začal bych tedy tím, že se podíváte pomocí mysql
klienta do databáze, zda tam ty časy máte správně a zda se správně převádí, když nastavíte různé časové zóny. Druhá věc je pak ještě zkontrolovat, jak se to chová v PHP, zda vám to náhodou nepřevádí mezi časovými zónami ještě podruhé.
13:00 TZ+2:00 == 12:00 TZ+1:00 == 11:00 UTC
, žádné přičítání nebo odčítání není potřeba. Akorát je potřeba počítat s tím, že uživatel očekává časovou zónu platnou v době zadávaného času, ne aktuální – takže je potřeba časovou zónu přepínat podle zadávaného/čteného data, ne podle aktuálního data. Tj. pokud zadávám nebo čtu datum a čas v prosinci, musím nastavit časovou zónu SEČ, bez ohledu na to, zda je zrovna aktuální SEČ nebo SELČ. Při zadávání času mezi 2:00 a 3:00 při přechodu z letního času na standardní je asi potřeba se uživatele na časové pásmo dotázat, protože to nijak nevyvěštíte.
Akorát je potřeba počítat s tím, že uživatel očekává časovou zónu platnou v době zadávaného času, ne aktuální – takže je potřeba časovou zónu přepínat podle zadávaného/čteného data, ne podle aktuálního data.Jo, o to mi právě šlo. Jestli MySQL má tohle už nějak vyřešené, pak není co řešit. Z dotazu jsem nabyl dojmu, že si to přepočítávání píše sám.
Asi každý myslíme něco jiného časovou zónou.
Očividně. Ale pokud se v souvislosti s unixovými systémy používá termín timezone (časová zóna), myslí se tím téměř vždy to, o čem mluvím já.
pořád tam zbývá ta hodina při přechodu zpět na sluneční čas, kdy datum, čas a geografická časová zóna nestačí.
Proto se také jako interní reprezentace používá ta vyjádřená pomocí time_t
, která tímto problémem netrpí. A proto funkce mktime()
v tom jednom speciálním případě přihlíží i k hodnotě položky tm_isdst
; protože ale tento speciální případ (u většiny zón - z těch, které vůbec nějaký letní čas mají) pokrývá přibližně jednu setinu procenta roku (navíc pečlivě vybranou tak, aby se toho dělo pokud možno co nejméně), nikdo to obvykle moc neřeší.
mktime()
a localtime()
resp. localtime_r()
se o to postarají, otázkou jen je, jestli je autor software použije nebo jestli se spolehne na lidovou tvořivost.
SET time_zone='Europe/Prague'
Potom to funguje dobře.
Tiskni
Sdílej: