plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Řešení dotazu:
http://www.g-loaded.eu/2006/01/10/how-to-configure-and-use-lirc/
http://www.milan-knizek.net/cms/htpc-mythtv-zotac-ion-itx/
lsusb
apod. ? Třeba něco najdeme.
lsusb
apod. ? Třeba něco najdeme.
irrecord
?
xbmc@HTPC:~$ setserial /dev/ttyS1 uart none xbmc@HTPC:~$ modprobe lirc_dev xbmc@HTPC:~$ modprobe lirc_serial xbmc@HTPC:~$ sudo mode2 -d /dev/lirc0 [sudo] password for xbmc: space 4006965 pulse 9074 # mezitím jsou podobné kódy space 2141 pulse 682 uceni tlacitek: xbmc@HTPC:~$ sudo irrecord -d /dev/lirc0 /etc/lircd irrecord - application for recording IR-codes for usage with lirc Copyright (C) 1998,1999 Christoph Bartelmus This program will record the signals from your remote control and create a config file for lircd. A proper config file for lircd is maybe the most vital part of this package, so you should invest some time to create a working config file. Although I put a good deal of effort in this program it is often not possible to automatically recognize all features of a remote control. Often short-comings of the receiver hardware make it nearly impossible. If you have problems to create a config file READ THE DOCUMENTATION of this package, especially section "Adding new remote controls" for how to get help. If there already is a remote control of the same brand available at http://www.lirc.org/remotes/ you might also want to try using such a remote as a template. The config files already contain all parameters of the protocol used by remotes of a certain brand and knowing these parameters makes the job of this program much easier. There are also template files for the most common protocols available in the remotes/generic/ directory of the source distribution of this package. You can use a template files by providing the path of the file as command line parameter. Please send the finished config files to lirc@bartelmus.de so that I can make them available to others. Don't forget to put all information that you can get about the remote control in the header of the file. Press RETURN to continue. Now enter the names for the buttons. Please enter the name for the next button (press ENTER to finish recording) KEY_DOWN Now hold down button "KEY_DOWN". Something went wrong. Please try again. (9 retries left) Something went wrong. Please try again. (8 retries left) irrecord: no data for 10 secs, aborting The last button did not seem to generate any signal. Press RETURN to continue. No a to je ten problem
Ano.Poprve zadam nazev tlacitka:KEY_DOWN,stisknu enter a mam drzet tlacitko.No a prd vypisuje to tu hlasku.Ano.Poprve zadam nazev tlacitka:KEY_DOWN,stisknu enter a mam drzet tlacitko. A teď zase stiskni ENTER. nic ?
/etc/lircd.conf Tento soubor popisuje použité dálkové ovládání, kódy tlačítek a jejich označení, délku kódu atd. Vygenerujeme jej pomocí utilitky obsažené v lirc, spustíme ji příkazem (opět jako superuživatel) irrecord -d /dev/lirc0 /etc/lircd Postupujeme podle zobrazených instrukcí. Když máme nakonfigurovaná všechna tlačítka vyskoušíme, zda ovladač funguje správně. Do konzole jako root zadáme následujcí příkazy lircd -d /dev/lirc0 irw nyní po stisku tlačítka dálkového ovládání uvidíme kód tlačítka, počet opakování, popis tlačítka a název dálkového ovladače.
A tohle mi tam chybilircd.conf by neměl v tuto chvíly existovat, jinak ho irrecord použije, takže pokud tam je, tak přejmenovat/odstranit). Už Vám do toho vstupovat nebudu....Da se nejak to vyvolat znovu?
Tiskni
Sdílej: