Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Řešení dotazu:
http://www.g-loaded.eu/2006/01/10/how-to-configure-and-use-lirc/
http://www.milan-knizek.net/cms/htpc-mythtv-zotac-ion-itx/
lsusb
apod. ? Třeba něco najdeme.
lsusb
apod. ? Třeba něco najdeme.
irrecord
?
xbmc@HTPC:~$ setserial /dev/ttyS1 uart none xbmc@HTPC:~$ modprobe lirc_dev xbmc@HTPC:~$ modprobe lirc_serial xbmc@HTPC:~$ sudo mode2 -d /dev/lirc0 [sudo] password for xbmc: space 4006965 pulse 9074 # mezitím jsou podobné kódy space 2141 pulse 682 uceni tlacitek: xbmc@HTPC:~$ sudo irrecord -d /dev/lirc0 /etc/lircd irrecord - application for recording IR-codes for usage with lirc Copyright (C) 1998,1999 Christoph Bartelmus This program will record the signals from your remote control and create a config file for lircd. A proper config file for lircd is maybe the most vital part of this package, so you should invest some time to create a working config file. Although I put a good deal of effort in this program it is often not possible to automatically recognize all features of a remote control. Often short-comings of the receiver hardware make it nearly impossible. If you have problems to create a config file READ THE DOCUMENTATION of this package, especially section "Adding new remote controls" for how to get help. If there already is a remote control of the same brand available at http://www.lirc.org/remotes/ you might also want to try using such a remote as a template. The config files already contain all parameters of the protocol used by remotes of a certain brand and knowing these parameters makes the job of this program much easier. There are also template files for the most common protocols available in the remotes/generic/ directory of the source distribution of this package. You can use a template files by providing the path of the file as command line parameter. Please send the finished config files to lirc@bartelmus.de so that I can make them available to others. Don't forget to put all information that you can get about the remote control in the header of the file. Press RETURN to continue. Now enter the names for the buttons. Please enter the name for the next button (press ENTER to finish recording) KEY_DOWN Now hold down button "KEY_DOWN". Something went wrong. Please try again. (9 retries left) Something went wrong. Please try again. (8 retries left) irrecord: no data for 10 secs, aborting The last button did not seem to generate any signal. Press RETURN to continue. No a to je ten problem
Ano.Poprve zadam nazev tlacitka:KEY_DOWN,stisknu enter a mam drzet tlacitko.No a prd vypisuje to tu hlasku.Ano.Poprve zadam nazev tlacitka:KEY_DOWN,stisknu enter a mam drzet tlacitko. A teď zase stiskni ENTER. nic ?
/etc/lircd.conf Tento soubor popisuje použité dálkové ovládání, kódy tlačítek a jejich označení, délku kódu atd. Vygenerujeme jej pomocí utilitky obsažené v lirc, spustíme ji příkazem (opět jako superuživatel) irrecord -d /dev/lirc0 /etc/lircd Postupujeme podle zobrazených instrukcí. Když máme nakonfigurovaná všechna tlačítka vyskoušíme, zda ovladač funguje správně. Do konzole jako root zadáme následujcí příkazy lircd -d /dev/lirc0 irw nyní po stisku tlačítka dálkového ovládání uvidíme kód tlačítka, počet opakování, popis tlačítka a název dálkového ovladače.
A tohle mi tam chybilircd.conf by neměl v tuto chvíly existovat, jinak ho irrecord použije, takže pokud tam je, tak přejmenovat/odstranit). Už Vám do toho vstupovat nebudu....Da se nejak to vyvolat znovu?
Tiskni
Sdílej: