Byla vydána nová verze 6.16 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.3. Linux na verzi 6.1.140. Další změny v příslušném seznamu.
Člověk odsouzený za obchod s drogami daroval letos ministerstvu spravedlnosti 468 kusů kryptoměny bitcoin, které pak resort v aukcích prodal za skoro miliardu korun. Darováním se zabývá policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Deníku N to potvrdil přímo ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle resortu bylo nicméně vše v souladu s právem.
Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).
Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).
Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Zdravim.
Snazim sa tu dat dohromady offlineimap+mutt+msmtp . Offlineimap funguje v poriadku ako ma, vsetko nastavene. Nasledne som presiel na nastavenia mutt . Pouzivam balicek mutt-patched. Zo zaciatku som mal vsetko v jednom subore muttrc, teda vsetky nastavenia. Ked som sa dostal k nastaveniu mailboxes, tak som tam zadal nieco taketo:
mailboxes +$HOME/mailbox/general/{inbox,sent,drafts,spam,trash} +$HOME/mailbox/projects/{inbox,sent,drafts,spam,trash}
Bol som skor zvedavy, ako si s tym mutt poradi. A mutt to zhltol nasledovnym sposobom a to ze prepisal konfiguracny subor muttrc nasledovne
mailboxes "+projects/drafts" "+projects/inbox" "+projects/sent" "+projects/spam" "+projects/trash" "+general/drafts" "+general/inbox" "+general/sent" "+general/spam" "+general/trash"
Co ma na moment zamrzelo, lebo to bol zrazu kompletny obsah suboru, vsetko ostatne zmizlo.Tak som zacal prakticky odznova, ale som si tiez toho hodne pamatal, tak to bolo za chvilku spravene opat.
A tu zacina zahada. Po niekolkych spusteniach mutt vzdy prepise kompletne cely obsah suboru rovnako, ako to spravil prvykrat. Ale ja samozrejme uz nepouzivam ani ten prvy zapis, co som skusil, ci to zhltne. O to viac je mi to zahadou, ze som akosi pozabudol, ze adresare general a projects zacinaju malym pismenom a zapisol som to velkym. A ono to prepisuje tym povodnym, teda s velkymi zaciatocnymi pismenami.
Vyzera to tak, akoby to niekde si mutt drzal aj po ukonceni mutt a po nejakom pocte spusteni to prepisal. Je mi to zahada. Som si spravil tedka zalohu, hned ako som to znova dal dohromady a pre istotu nastavil subor na citanie len pre vlastnika.
Otazka teda znie, stretol sa s tym niekto? A druha by bola, ako je to vobec mozne ?
Dakujem mockrat za vysvetlenie.
Řešení dotazu:
A som spat. Velka zahada je vyriesena.
Som tu nad tym stravil nejaky cas, sledoval som konfiguracny subor pre mutt, co robi mutt pomocou strace atd. Neskutocne velakrat som presiel vsetky konfiguracne subory pre mutt a taktiez nic. Mutt s tym suborom nerobi nic, absolutne nic. Som bol v uzkych, az som si vsimol, ze je to "zrazu" v nejakych pravidelnych intervaloch, ze sa ten konfiguracny subor pre mutt prepisuje. Toto bol aj zaklad uspechu, lebo dneska som pridal do cronu offlineimap. A ked som nan spustil strace, tak bolo uz vsetko jasne, bo som zle zadal cielovy subor pre zapis ciest k postovym schrankam (mailboxes). To zle znamenalo, ze to smerovalo na konfiguracny subor pre mutt. Teraz je to uz v poriadku. Najzaujimavejsie je, ze som ten subor mal otvoreny velakrat a som si to nevsimol.
Tiskni
Sdílej: