Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
pool "mail.muj_isp.cz" proto pop3 localdomains mojedomena.cz user "tomas@mojednomena.cz pass "heslo" is "tomas" here mda "/usr/bin/maildrop";pokud to pustím z příkazového řádku(pod userem tomas), tak se mě pošta stáhla. Ale na serveru nezůstala. Já bych ale chtěl fetchmail pouštět jako deamona a to se mě nedaří. Po restartu serveru mě při nabíhání hlásil, že v /etc mu chybí konfigurační soubor fetchmailrc. Zkopíroval jsem tam nastavení z examples(/usr/share/doc/fetchmail/examples/fetchmail.example, nyní mě hlásí Fetchmail: no mailservers have been specified. V manuálu jsem nikde nenašel co v tom souboru má být za konfiguraci. Poradíte? Jak ho přinutit fungovat jako deamon a současně bych potřeboval, aby pošta zůstala na vzdáleném serveru a stahovala se jen pošta nová.
Řešení dotazu:
@reboot fetchmail -d
V globálním konfiguračním souboru má být to, co jste si zapsal do svého. Jak často má vybírat schránky se určuje volbou daemon, kterou následuje počet sekund. Do konfiguráku se píše to samé jako na do pozičních argumentů, jen se vynechají úvodní dva spojovníky. Seznam všech voleb je v manuálové stránce fetchmail(1).
Aby se v Debianu spouštěl globální fetchmail, je třeba jej zapnout v /etc/default/fetchmail.
OK, tu chybovou hlášku jsem zrušil tím, že jsem v souboru /etc/init.d/fetchmail zakomentoval řádek CONFFILE="/etc/fetchmailrc". Dost dobře nechápu smysl toho souboru, když nastavení jak se má fetchmail chovat mám přímo u uživatele.
Smysl je ten, že z něho čte konfiguraci fetchmail, který pouští init skript Debianu při startu systému. Pokud jste zrušil řádek CONFFILE, zřejmě jste systémovému fetchmailu řekl, že nemá číst konfiguraci z tohoto souboru.
Když bych ho tam nechal a nastavil schránky tam, musím mu nějak specifikovat kterému uživateli stahnuté zpráva poslat ne?
Jistě. Dělá se to parametrem to volby user. Jinak to bude cpát do schránky uživatele, pod kterým fetchmail běží (režim singledrop) nebo do stejnojmenné jako na serveru (režim multidrop).
No to jen na okraj, funguje to i bez toho souboru.
Zřejmě si hrajete s /root/.fetchmailrc. Přečtete si manuál.
Teď ale k tomu deamonu. V /etc/default/fetchmail jsem deamona zapnutého měl. Jenže mě stejně zprávy nestáhl. Stahování začalo fungovat až po té, co jsem na příkazové řádce zadal fetchmail -d 30 -a. Pak mě to funguje až do doby než to restartnu. V tom souboru je i možnost ovlivnit toho deamona, ale nevím jaký je syntax. Jak mu mám sdělit v sekci options, že má stahovat poštu každých 30 vteřin a na serveru je smáznout? V manuálu jsou popsané volby, ale jak tu volbu napíšu v konfiguračním souboru? Mám na řádek napsat "-d 30 -a"? To je přece blbost.
Tiskni
Sdílej: