FEL ČVUT vyvinula robotickou stavebnici pro mladé programátory. Stavebnice Brian byla navržená speciálně pro potřeby populární Robosoutěže. Jde ale také o samostatný produkt, který si může koupit každý fanoušek robotiky a programování od 10 let, ideální je i pro střední školy jako výuková pomůcka. Jádro stavebnice tvoří programovatelná řídicí jednotka, kterou vyvinul tým z FEL ČVUT ve spolupráci s průmyslovými partnery. Stavebnici
… více »Ubuntu bude pro testování nových verzí vydávat měsíční snapshoty. Dnes vyšel 1. snapshot Ubuntu 25.10 (Questing Quokka).
Společnost Netgate oznámila vydání nové verze 2.8.0 open source firewallové, routovací a VPN platformy pfSense (Wikipedie) postavené na FreeBSD. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 6.16 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.3. Linux na verzi 6.1.140. Další změny v příslušném seznamu.
Člověk odsouzený za obchod s drogami daroval letos ministerstvu spravedlnosti 468 kusů kryptoměny bitcoin, které pak resort v aukcích prodal za skoro miliardu korun. Darováním se zabývá policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Deníku N to potvrdil přímo ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle resortu bylo nicméně vše v souladu s právem.
Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).
Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).
Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
?%-12345X@PJL JOB @PJL COMMENT @PJL SET USERNAME = "Administrator" @PJL SET KMCOETYPE=2 @PJL SET DRIVERJOBID = "ACDE480040B3090D05112903A4" @PJL SET STRINGCODESET = UTF8 @PJL SET JOBNAME = "Microsoft Word - Dokument1" @PJL SET KMDRIVER=ON @PJL SET HOLD = OFF @PJL SET BOXHOLDTYPE = PRIVATE @PJL SET KMUSERNAME = "hank" @PJL SET KMUSERKEY2 = "59315C12B109153C435B0FCE73317060" @PJL SET KMCERTSERVTYPE = NONE @PJL SET QTY = 1 @PJL SET ORIENTATION = PORTRAIT @PJL SET BINDING = LEFT @PJL SET FINISH = NONE @PJL SET FOLDING = OFF @PJL SET OUTBIN = DEFAULT @PJL SET EDGEMATCHING = FINISH @PJL SET PUNCH = OFF @PJL SET JOBOFFSET = OFF @PJL SET OHPINTERLEAVE = NONE @PJL SET FRONTCOVERMODE = NONE @PJL SET BACKCOVERMODE = NONE @PJL SET LAYOUT = NORMAL @PJL SET CHAPTERMODE = OFF @PJL SET IMAGESHIFT = OFF @PJL SET JIMONMODE = OFF @PJL SET DTSTPMODE = OFF @PJL SET PAGESTAMP = "NONE,1,1" @PJL SET HFSTPMODE = OFF @PJL SET TONERSAVE = OFF @PJL SET POINT4CHARACTER = OFF @PJL ENTER LANGUAGE = POSTSCRIPT %!PS-Adobe-3.0 %%Title: Microsoft Word - Dokument1 %%Creator: PScript5.dll Version 5.2 %%CreationDate: 9/13/2011 7:17:42 %%For: Administrator %%BoundingBox: (atend) %%DocumentNeededResources: (atend) %%DocumentSuppliedResources: (atend) %%DocumentData: Clean7Bit %%TargetDevice: (C360Series) (3010.01) 1 %%LanguageLevel: 3 %%EndCommentsPři tisku do souboru na linuxu mně tam stále chybí ty @PJL příkazy, tj. výstup začíná až řádkem %!PS-Adobe-3.0. Přidal jsem do toho minolta filtru z návodu ještě příkaz
touch /tmp/start.txt
abych zjistil, zda se filter při tisku spustí. A nespustí se -- soubor start.txt se nevytvoří.
Když ten filtr/skript minolta spustím ručně v konzoli, tak dělá přesně to, co má. Jak donutím cups, aby jej při tisku spouštěl?
Díky za jakékoliv rady.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: