abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Emerge chce odebrat půl systému

    HrabalVojta avatar 15.10.2011 16:27 HrabalVojta | skóre: 23 | blog: gentoo_pentoo | Třebíč
    Emerge chce odebrat půl systému
    Přečteno: 522×
    Pokaždé když spustím emerge --depclean -p tak se mi to snaží odebrat 1/3 systému, např i gcc. Nevíte někdo jak donutit portage aby odebral opravdu jen ty nepotřebné .. ??? GCC opravdu potřebuju :D
    USE="freedom -software_patents" emerge --deep --update --newuse world

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    HrabalVojta avatar 15.10.2011 16:30 HrabalVojta | skóre: 23 | blog: gentoo_pentoo | Třebíč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge chce odebrat půl systému
    Tak zkouším emerge -euDN world a protože se mi pravděpodobně stalo, že se mi porušil seznam nainstalovaných balíčků a jakmile v systému nejsou vedeny jako potřebné tak se je a jejich závyslosti snaží odstranit ...
    USE="freedom -software_patents" emerge --deep --update --newuse world
    15.10.2011 19:33 anonymous_coward | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge chce odebrat půl systému
    Co je ve world souboru? /var/lib/portage/world Co jsi přesně dělal před tímhle updatem (změny, úpravy konfigurace atd)?
    S odchovanci klikoidních grafických systémů a Wordoidních editorů bohužel neumím najít společnou řeč. -- Petr Olšák --
    HrabalVojta avatar 16.10.2011 10:03 HrabalVojta | skóre: 23 | blog: gentoo_pentoo | Třebíč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge chce odebrat půl systému
    Znáš ten vtip jak jdou ožrýlý admini měnit hesla? Tak něco podobnýho ...
    app-portage/eix
    dev-lang/perl
    dev-libs/dbus-glib
    games-fps/tremulous
    games-simulation/openttd
    games-simulation/singularity
    games-strategy/liquidwar
    games-strategy/wesnoth
    gnome-base/gdm
    gnome-base/gnome
    media-sound/exaile
    media-video/nvidia-settings
    net-p2p/deluge
    www-plugins/adobe-flash
    x11-drivers/nvidia-drivers
    x11-drivers/xf86-input-evdev
    x11-misc/numlockx
    
    USE="freedom -software_patents" emerge --deep --update --newuse world
    16.10.2011 10:30 anonymous_coward | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge chce odebrat půl systému
    Hm, tak to potom... Jinak řešení bych asi viděl v tom, že bych se podíval do emerge logu a historie shellu. Tam možná identifikuješ ten moment, kdy se to podělalo. A aplikace pak do world souboru přidat.

    Taky si můžeš eixem vylistovat nainstalované soubory a ty u kterých ti to připadne, že by měly být ve world (prohlížeč, IM komunikátor, a další používané aplikaceú, přidej je tam.

    taky by nebylo od věci ty logy a emerge -p -deplclean výstup přiložit k dotazu.

    Mrkni na Gentoo fórum.
    S odchovanci klikoidních grafických systémů a Wordoidních editorů bohužel neumím najít společnou řeč. -- Petr Olšák --
    HrabalVojta avatar 16.10.2011 19:21 HrabalVojta | skóre: 23 | blog: gentoo_pentoo | Třebíč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge chce odebrat půl systému
    Ono to nepíše nic zvláštního. Žádná chyba nic ...
    USE="freedom -software_patents" emerge --deep --update --newuse world
    HrabalVojta avatar 17.10.2011 19:17 HrabalVojta | skóre: 23 | blog: gentoo_pentoo | Třebíč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge chce odebrat půl systému
    Tady ho máš a ještě by to chtělo systémový knihovny zapsat a uložit ... gcc automake atd atd
    sys-devel/gcc-4.4.5 perl-core/Version-Requirements-0.101.20 net-misc/mobile-broadband-provider-info-20110511 app-admin/eselect-esd-20100127 virtual/perl-CPAN-Meta-YAML-0.4.0 sys-devel/dev86-0.16.17-r6 media-libs/libvpx-0.9.7-r1 perl-core/CPAN-Meta-YAML-0.4.0 dev-python/beaker-1.5.4-r1 app-text/docbook-sgml-dtd-3.1-r3 x11-drivers/xf86-video-tdfx-1.4.3 x11-drivers/xf86-video-vesa-2.3.0 virtual/perl-Version-Requirements-0.101.20-r2 mail-client/mailx-support-20060102-r1 sys-power/iasl-20090123 net-im/telepathy-logger-0.2.10 virtual/perl-ExtUtils-Command-1.170.0-r2 media-plugins/gst-plugins-libmms-0.10.22 app-text/docbook-dsssl-stylesheets-1.79 app-admin/hddtemp-0.3_beta15-r3 sys-power/apcupsd-3.14.8-r1 media-gfx/shared-color-profiles-0.1.4 app-text/docbook-sgml-dtd-3.0-r3 media-fonts/liberation-fonts-1.07.0-r2 virtual/perl-Time-Local-1.200.0-r1 net-libs/libasyncns-0.8-r2 app-crypt/p11-kit-0.7 perl-core/CPAN-Meta-2.112.621 x11-libs/qt-opengl-4.7.2 net-libs/telepathy-farsight-0.0.17 perl-core/ExtUtils-Manifest-1.600.0 virtual/perl-File-Temp-0.220.0-r1 net-libs/liblockfile-1.08 media-sound/moc-2.5.0_alpha4 mail-client/mailx-8.1.2.20050715-r3 perl-core/Time-Local-1.200.0 app-laptop/radeontool-1.6.1 x11-drivers/xf86-video-v4l-0.2.0 net-im/telepathy-mission-control-5.7.11 media-libs/libpng-1.2.46 sys-devel/bin86-0.16.17 perl-core/Digest-SHA-5.620.0 perl-core/ExtUtils-Install-1.54 virtual/perl-ExtUtils-Install-1.54 dev-util/kbuild-0.1.5_p2-r1 virtual/perl-JSON-PP-2.272.0 media-libs/imlib2-1.4.4 x11-libs/qt-dbus-4.7.2 perl-core/Compress-Raw-Bzip2-2.37.0 dev-python/mako-0.4.1 virtual/perl-Test-Simple-0.980.0-r1 virtual/perl-Encode-2.440.0 sys-devel/bc-1.06.95 dev-libs/folks-0.4.3 virtual/mailx-0 app-text/docbook-sgml-dtd-4.0-r3 perl-core/ExtUtils-MakeMaker-6.590.0 virtual/perl-CPAN-Meta-2.112.621 dev-python/markupsafe-0.12 dev-perl/Encode-Locale-1.20.0 perl-core/Test-Simple-0.980.0 media-libs/libmms-0.6.2 virtual/perl-IO-1.25 virtual/logger-0 dev-db/unixODBC-2.3.0-r1 app-text/docbook-sgml-dtd-4.1-r3 dev-python/pywebkitgtk-1.1.8 x11-drivers/xf86-video-fbdev-0.4.2 perl-core/MIME-Base64-3.130.0 perl-core/IO-1.25 virtual/perl-Compress-Raw-Bzip2-2.37.0 virtual/perl-ExtUtils-Manifest-1.600.0 perl-core/Encode-2.440.0 virtual/perl-ExtUtils-MakeMaker-6.590.0 perl-core/ExtUtils-Command-1.170.0 dev-perl/SGMLSpm-1.03-r6 app-admin/eselect-xvmc-0.3 sys-devel/automake-1.10.3 virtual/perl-version-0.940.0 net-voip/telepathy-connection-managers-1 perl-core/Digest-MD5-2.510.0 media-fonts/dejavu-2.32 perl-core/version-0.940.0 x11-libs/qt-script-4.7.2 media-libs/libquvi-scripts-0.4.0 perl-core/JSON-PP-2.272.0
    USE="freedom -software_patents" emerge --deep --update --newuse world
    16.10.2011 11:28 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge chce odebrat půl systému
    Prikaz regenworld

    This script regenerates the portage world file by checking the portage logfile for all actions that you've done in the past. It ignores any arguments except --help. It is recommended that you make a backup of your existing world file (/var/lib/portage/world) before using this tool

    je to, co potrebujes.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    16.10.2011 23:52 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge chce odebrat půl systému

    až na to že GCC a podobné věci jsou v setu "system"

     

    Ten se ted celkem zestihloval ale ty duležite veci tam na 99% zustaly ...

    USE="-gnome -kde";turris
    HrabalVojta avatar 17.10.2011 14:13 HrabalVojta | skóre: 23 | blog: gentoo_pentoo | Třebíč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge chce odebrat půl systému
    právě jsem zjitil že jsem poškozený glibc a gcc a tak jsem nahral znovu stage a gcc je sice c setu system, ale chtelo ho to odstranit taky ... což jsem čučel ..
    USE="freedom -software_patents" emerge --deep --update --newuse world

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.