abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost

    29.12.2011 11:17 martin
    Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Přečteno: 478×
    Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je monitor BenQ G2225HD (viz např. CZC) stavitelný a polohovatelný. Zajímá mě následující: výšková stavitelnost, otočnost, sklopnost. Na stránkách výrobce jsem to bohužel nenašel. :-(

    Případně můžete navrhnout jiný monitor v obdobné ceně.

    Děkuji.

    Odpovědi

    29.12.2011 11:20 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    výšková stavitelnost, otočnost, sklopnost
    Raději dovysvětlím: otočností myslím otočení kolem svislé osy.
    |🇵🇸 avatar 29.12.2011 18:27 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Můžeš si to našroubovat na libovolný VESA držák...
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    30.12.2011 12:01 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Nemám. :-( A ty, které se mi líbí, jsou drahé (vzhledem k ceně monitoru). Potřebuju to mít na stole...
    Bluebear avatar 29.12.2011 18:39 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    CZC uvádí (v sekci "údaje od výrobce") pouze "tilt -5 až 20 stupňů", nic jiného; vzhledem k velmi nízké ceně a smutně proslulé značce se obávám, že nic jiného to umět nebude, nanejvýš tak posunout o chlup nahoru nebo dolů (možná). :-(
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    30.12.2011 12:02 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Škoda. :-(

    Čím je značka smutně proslulá?
    Bluebear avatar 30.12.2011 13:12 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Vzpomínka starého zbrojnoše: BenQ bylo známo jako značka toho nejlevnějšího odpadu (tuším, že to byla podznačka Asusu nebo Aceru, kterou lepili na své nejvylevněnější řady, aby si nekazili značku).

    Jenže to bylo před pěti lety a vývoj šel dál :-) dnes má každý výrobce, včetně dříve slavných značek (EIZO například) nejméně jednu produktovou řadu, ve které dává na trh odpadky; někteří prodávají odpadky i za drahé ceny a u některých (na mysl se dere HP) to je vysloveně věc toho, jak se jim povedl který model (například poslední modely S-IPS panelů od HP prý stojí za drek, a to nejsou nejlevnější). Obecně bych řekl, že dnes už nemá moc smysl hledět na značku, ale na konkrétní model, a pokud možno, jít se na něj podívat a/nebo číst recenze.
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    Bluebear avatar 30.12.2011 13:15 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Na druhé straně, pokud bude monitor příliš nízký, můžeš ho vždycky podložit pár svazky Ottova slovníku naučného (sebraných spisů Klementa Gottwalda, nebo čehokoli, co zaručeně nebudeš potřebovat).

    Problém je u monitorů, které jsou moc vysoké a nejdou stáhnout (měl jsem jeden takový model od HP).
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    30.12.2011 12:04 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Tak bohužel. :-(

    Jaký monitor byste doporučili? 21 až 22 palců, výšková stavitelnost nutná, 4000 Kč je maximum. Najde se něco?
    |🇵🇸 avatar 30.12.2011 12:47 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Trváš na té výškové nastavitelnosti? Já to řešil komínkem ze starých CD mechanik. Knížky (bible) taky poslouží. Doporučil bych nějaký Samsung, dávají záruku na nula vadných bodů při koupi.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    pavlix avatar 30.12.2011 17:22 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Na Samsungy hodně pozor. Mám na stole jeden půjčený 22" s televizí, a je to taková sračka, že jsem to ještě neviděl.

    Když zapojíš počítač přes HDMI (případně s DVI redukcí), tak ti zabarví obraz do růžova, bíle oflekuje hrany v UI, a ořízne všechny strany tak, že nevidíš kraje obrazovky (panely a podobné prvky).

    Pak už má jenom VGA konektor, kde tyhle věci fungujou normálně, a nebo s tím HDMI musíš hodilu ladit v menu, abyses dostal z nejhoršího, ale pořád to není ono.

    A vůbec, chtěl bych si taky koupit nějaký nový monitor, ideálně aspoň těch 22", uvažuju i o nabídce repasovaných od kuku.cz. S podložením knihami se smířím, i když nadšený z toho nejsem. Nekoukneš mi i na to kuku, jestli ti něco přijde dobré?
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    |🇵🇸 avatar 30.12.2011 17:31 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Není vadný?

    Já tam občas koukám na ty non-TN kousky a vesměs vypadají dobře, ale chtělo by to osobně si to vyzkoušet.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    pavlix avatar 1.1.2012 03:01 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Vadný? Tak to těžko, vždyť se chová úplně perfektně a logicky. Tedy jako televize vystavená v obchodě, aby obras bylo do teplých barev (což u bílé v GUI působí jako zabarvení do růžova), aby obraz byl ostřejší než originál (což působí pokažení obrazu v okolí hran), akorát to ořezání je takové nevychytané, ale není to jediná HDMI televize, kde jsem na tuhle chybu narazil a kupodivu když zvolíš aby se obraz roztáhl na celou obrazovku, tak se nic neroztáhne (protože to sedí přesně na pixel automaticky).

    Nehledě na to, že ty nejhorší chyby se automaticky vypnou pokud PC místo HDMI připojíš přes VGA. Ale jak říkám, ani po vyladění to není na 100%, například není čitelná červená na černé.

    Prostě, funguje to kvalitativně jako televize a ne jako monitor.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    |🇵🇸 avatar 1.1.2012 12:43 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Defective by design.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    pavlix avatar 1.1.2012 14:47 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Tak nějak.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    BigWrigley avatar 15.1.2012 18:04 BigWrigley | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volba monitoru; BenQ G2225HD - stavitelnost, polohovatelnost
    Pokud byste nechtel novy, da se za podobny peniz sehnat pouzity DELL 2001FP, resp. jeho nastupce. Ma IPS panel, uz mam doma druhy kus (prvni byl zapujceny) a je to IMHO skvela volba. Rovnomernost podsvciceni, barvy a pod. jsou za ty penize uplne luxusni. Da se pomerne dobre nakalibrovat a ocenuji zejmena jemnost rastru - je to 1600x1200 na 20".

    Cokoliv jineho, nez IPS, ev. PVA/MVA, obejdete velkym obloukem...

    Linux is like a wigwam - no windows, no gates and Apache inside.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.