Společnost Netgate oznámila vydání nové verze 2.8.0 open source firewallové, routovací a VPN platformy pfSense (Wikipedie) postavené na FreeBSD. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 6.16 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.3. Linux na verzi 6.1.140. Další změny v příslušném seznamu.
Člověk odsouzený za obchod s drogami daroval letos ministerstvu spravedlnosti 468 kusů kryptoměny bitcoin, které pak resort v aukcích prodal za skoro miliardu korun. Darováním se zabývá policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Deníku N to potvrdil přímo ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle resortu bylo nicméně vše v souladu s právem.
Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).
Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).
Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
# /etc/lirc/hardware.conf # #Chosen Remote Control #Chosen Remote Control REMOTE="ENE KB3926 B/C/D (ENE0100) CIR port" REMOTE_MODULES="lirc_dev lirc_ene0100" REMOTE_SOCKET="" REMOTE_LIRCD_CONF="/etc/lirc/lircd.conf" REMOTE_LIRCD_ARGS="-d /dev/lirc0" #Chosen IR Transmitter TRANSMITTER="None" TRANSMITTER_MODULES="" TRANSMITTER_DRIVER="" TRANSMITTER_DEVICE="" TRANSMITTER_SOCKET="" TRANSMITTER_LIRCD_CONF="" TRANSMITTER_LIRCD_ARGS="" #Enable lircd START_LIRCD="true" #Don't start lircmd even if there seems to be a good config file #START_LIRCMD="true" #Try to load appropriate kernel modules LOAD_MODULES="true" # Default configuration files for your hardware if any LIRCMD_CONF="" #Forcing noninteractive reconfiguration #If lirc is to be reconfigured by an external application #that doesn't have a debconf frontend available, the noninteractive #frontend can be invoked and set to parse REMOTE and TRANSMITTER #It will then populate all other variables without any user input #If you would like to configure lirc via standard methods, be sure #to leave this set to "false" FORCE_NONINTERACTIVE_RECONFIGURATION="false"
lsmod |grep lirc lirc_mceusb 17844 0 lirc_ene0100 18097 0 lirc_dev 17498 2 lirc_mceusb,lirc_ene0100Máte nějaký nápad jak nahrát modul aby se v /dev/ objevil lirc0 a dálkové ovládání fungovalo? Děkuji, Snílek
REMOTE="HP iPAQ" REMOTE_MODULES="lirc_dev lirc_sir" REMOTE_SOCKET="" REMOTE_LIRCD_CONF="" REMOTE_LIRCD_ARGS="-d /dev/lirc0"
Tiskni
Sdílej: