Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.
Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.
Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.
Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).
Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.
Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.
Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.
Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.
Zdravím vás všetkých. Tak, mám novú prácu a hneď nový problém. Firma má "určitý" zákaznícky portál, ktorý ale (ver, či never) funguje výlučne vo firefoxe (áno, evidentne ho programovali prasatá, ale ja s tým už nič nenarobím). A ja poslednú dobu riešim úplne zbytočné otázky nových zákazníkov, že prečo si vlastne musia inštalovať firefox, že im stačí IE, alebo majú chrome, safari a nič nové proste nechcú, ... Podotýkam, že stažnosti mi prichádzajú zo všetkých platforiem (linux, masox, windows) a najzvláštnejšie na tom všetkom je, že počet sťažností linux+masox>windows.
No ale späť k téme. Mám takú ideu, žeby som nejako vyrobil (ale ako - to je práve tá otázka) jednoúčelový firefox, ktorý by mal v sebe natvrdo tú www adresu toho portálu, nemal by absolútne žiadne ovládacie prvky, žiadne menu, žiadny adressbar, ... Proste také niečo ako bolo Mozilla Prism. Problém toho Prism bol ten, že keď som ho pred istým časom skúšal, tak nevedel otvárať nové okná (<a href="javascript:void(window.open('http://www.domain.tld/'));">Nové okno</a>) a celkovo jeho používanie bolo zložitejšie ako stiahnutie jedného zipka, rozbalenie a kliknutie na voľajaký bin, či exe, ... A to nehovorím, že na 10.0 verzii firefoxu ani nefunguje (evidentne sa vývoj zastavil).
Takže otázka: vie mi s tým niekto pomôcť ako na to? Vopred ďakujem.
Tiskni
Sdílej: