abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:55 | Zajímavý software

    pico-usb-wifi je open source firmware pro Raspberry Pi Pico W, který jej promění v USB Wi-Fi adaptér. Po připojení k počítači se objeví jako zařízení USB CDC-NCM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | IT novinky

    Americká společnost Google ze skupiny Alphabet bude muset podle nových požadavků Evropské unie umožnit společnosti OpenAI i dalším konkurentům v oblasti umělé inteligence (AI) a internetových vyhledávačů přístup ke svým službám. Ve svém rozhodnutí o tom včera informovala Evropská komise (EK). Opatření má zajistit dodržování pravidel, jejichž cílem je omezit v EU tržní sílu velkých technologických firem. Google s tím nesouhlasí.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Komunita

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 150. Aktuální verze Firefoxu je 152. V březnu bylo oznámeno, že od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. To by znamenalo, že Chrome v číslování verzí Firefox brzy přeskočí. Vývojáři Firefoxu proto také od září přecházejí na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. :-)

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 00:22 | Zajímavý software

    Microsoft Comic Chat (Wikipedie), tj. grafický IRC klient z devadesátek, který převáděl konverzace na IRC do podoby komiksových panelů, a který zpopularizoval font Comic Sans, je dnešním dnem open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.7. 19:55 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 26.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.7 je Xenial Xenops. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.7. 14:44 | IT novinky

    Na Seznam nepovolených internetových her (Wikipedie) se k 13. 7. 2026 dostala predikční platforma Polymarket.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    16.7. 14:22 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 167 (pdf) a Hello World 30 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.7. 00:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.22.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.7. 20:22 | Komunita

    FreeBSD odstranilo poslední GPL kód ze základního systému. Konkrétně dpv, libdpv, libfigpar a dialog. Instalátor před čtyřmi lety přešel z dialogu na bsddialog.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    15.7. 15:22 | IT novinky

    Sociální síti 𝕏 (dříve Twitter) má dnes 20 let. Pro veřejnost byla zpřístupněna 15. července 2006.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 2156 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: "Jednoduchý Firefox" pre jedinú stránku (niečo ako Mozilla Prism)

    28.2.2012 11:09 unamed | skóre: 6 | blog: unamed
    "Jednoduchý Firefox" pre jedinú stránku (niečo ako Mozilla Prism)
    Přečteno: 392×

    Zdravím vás všetkých. Tak, mám novú prácu a hneď nový problém. Firma má "určitý" zákaznícky portál, ktorý ale (ver, či never) funguje výlučne vo firefoxe (áno, evidentne ho programovali prasatá, ale ja s tým už nič nenarobím). A ja poslednú dobu riešim úplne zbytočné otázky nových zákazníkov, že prečo si vlastne musia inštalovať firefox, že im stačí IE, alebo majú chrome, safari a nič nové proste nechcú, ... Podotýkam, že stažnosti mi prichádzajú zo všetkých platforiem (linux, masox, windows) a najzvláštnejšie na tom všetkom je, že počet sťažností linux+masox>windows. :-D

    No ale späť k téme. Mám takú ideu, žeby som nejako vyrobil (ale ako - to je práve tá otázka) jednoúčelový firefox, ktorý by mal v sebe natvrdo tú www adresu toho portálu, nemal by absolútne žiadne ovládacie prvky, žiadne menu, žiadny adressbar, ... Proste také niečo ako bolo Mozilla Prism. Problém toho Prism bol ten, že keď som ho pred istým časom skúšal, tak nevedel otvárať nové okná (<a href="javascript:void(window.open('http://www.domain.tld/'));">Nové okno</a>) a celkovo jeho používanie bolo zložitejšie ako stiahnutie jedného zipka, rozbalenie a kliknutie na voľajaký bin, či exe, ... A to nehovorím, že na 10.0 verzii firefoxu ani nefunguje (evidentne sa vývoj zastavil).

    Takže otázka: vie mi s tým niekto pomôcť ako na to? Vopred ďakujem.

    Odpovědi

    28.2.2012 11:23 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Jednoduchý Firefox" pre jedinú stránku (niečo ako Mozilla Prism)
    Obávam sa, že niečo vo forme Prism (alebo Chromeless) už pre súčasné verzie FF neexistuje. Môžeš skúsiť vyrobiť samostatný profil a ikonku na desktope, ktorá ten profil použije (-P mojprofil --no-remote) a ten profil okresať, tak aby v nom browser mal nastavenú domovskú stránku, nemal menu, addressbar, ...
    28.2.2012 11:28 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Jednoduchý Firefox" pre jedinú stránku (niečo ako Mozilla Prism)
    28.2.2012 12:04 unamed | skóre: 6 | blog: unamed
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Jednoduchý Firefox" pre jedinú stránku (niečo ako Mozilla Prism)
    No, takto by to mohlo ísť, len tu mám jeden problém. Firefox si zapisuje info o profiloch do ~/.mozilla/firefox/profiles.ini a ja pritom mám takú ideu, že bude jeden hlavný adresár (lokalna_www_stranka), v ktorom budú podadresare app a data a spúštacie skripty (bat a sh). V podadresári app by boli verzie firefoxu pre windows, linux a masox a v podadresári data by bol samotný profil. No a ako prinútiť firefox aby hľadal profil v relatívnej ceste ../../data, lebo firefox -P ../../data -no-remote mi nefunguje. Čiže ide mi vlastne o to, aby firefox hľadal profiles.ini vo svojom adresári a nie v domovskom adresári používateľa. A pre info, tú verziu z PortableApps nechcem. Ďakujem za pomoc.
    29.2.2012 21:16 Samuel | skóre: 19 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Jednoduchý Firefox" pre jedinú stránku (niečo ako Mozilla Prism)
    Pre linux staci pred spustenim zmenit environment premennu $HOME na iny lokalny adresar. Neviem ako vo Windows, mozno podobne.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.