Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Řešení dotazu:
Já mám pocit, že fillerový zásuvný modul je jen tenká skořápka pro zachycení správného MIME typu, která pak spouští samostatný filler. A ten když odesílá zprávu, tak si zcela nezávisle na webovém prohlížeči vytvoří vlastní spojení na server. Tudíž i s vlastní Cryptoki relací s čipovou kartou.
Ostatně opakované zadávání kódu ke klíči na kartě bývá považováno za bezpečnostní výhodu (každé jeho použití je autorizováno). Některé implementace PKCS#11 to tak dělají schválně, protože to některé vlády vyžadují. Takže by účetní možná uspokojila méně paranoidní karta/ovladač.
že nemůžete privátní klíč nejprve někde vytvořit a zazálohovat, a teprve pak jej nahrát do kryptografického prostředku
To jsem netvrdil.
Ten zbytek ale se skutečně tak vykládá. Zákon stanoví, že podrobnosti stanoví vyhláška. A vyhláška stanoví požadavky. On totiž ISDS tady není tak nějak sám od sebe, ale byl zaveden a legislativa jej definuje způsobem kontruktvním. Destruktivní způsob (zakazy a tak) se používá při omezování přirozených práv.
Kdyby vám nestačila vyhláška, ještě tu máme provozní řád ISDS, se kterým se musí každý uživatel řídit (třebaže má datovou schránku ze zákona ;) a tam se také hovoří, že technický prostředek lze použít k přihlášení, pokud splní technické požadavky uvedené ve
Vyhlášce a …
Vykládat zákony výrokou logikou nemůžete, tam se používá právnická logika.
(Mimochodem náš nový portál veřejné správy již neumožňuje trvalé odkazy na zákony. To je pokrok.)
(Mimochodem náš nový portál veřejné správy již neumožňuje trvalé odkazy na zákony. To je pokrok.)
Tak umí, ale na jiné adrese: http://portal.gov.cz/app/zakony/zakon?q=ČÍSLO. Bohužel to nezvládá jednotlivé paragrafy.
Tiskni
Sdílej: