Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Napadla mne docela zajímavá myšlenka, rád bych se o ní podělil a hlouběji promyslel:
Spravuji větší množství virtuálních serverů běžících na OpenVZ a KVM. Tak jak ubíhal čas, postupně jsem obměňoval systémy na fyzických serverech Debian > CentOS > Scientific Linux. V současné době to vypadá tak, že tam, kde to šlo dnes běží SL 6.2, ale najdou se i místa, kde nepřetržitý provoz neumožnil delší odstávku a tak tam běží stařičký Debian. Když to shrnu - každý pes jiná ves.
Moc dobře ale vím, že i když to teď nějak sjednotím, časem přijdu na to, že bych to udělal uplně jinak a tento evoluční vývoj se bude stále opakovat...
Napadlo mne tento nepříjemný problém řešit tak, že samotný systém (fyzických serverů) bych provozoval z USB flash disku anebo PXE. Upgrade systému by pak probíhal tak, že bych si např. na notebooku připravil nový anebo aktualizovaný systém, potom bych vypnul server, vyměnil flash disk za nový a zase zapnul. Dosáhnu tím minimálního downtime a v případě neúspěchu jednoduše vrátím starou flashku a jede se dál.
Skutečnosti/otázky, které je třeba vzít v úvahu:
Co si o tom myslíte? Provozuje někdo něco takového nebo má elegantnější nápad, jak udržovat aktuální systém na kritických serverech?
Tiskni
Sdílej: