Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ja treba tohle zasadne odmitam, protoze a) proc posilat firemne dulezite veci emailemaby ten system nezavisel na tom, jestli prislusna osoba nezapomene vec predat dal nam to chodi v ramci intranetu vyborne
a hlavne b) co se bude dit, kdyz udelatko prestane posilat? Odskaces to ty, pritom jde o vazne veci.System datovych schranek posila sam e-mailem vyrozumeni o tom, ze nejaka zprava prisla. Takze existuje kontrola.
Opravnena osoba se ma pripojit na datove schranky tak, jak to stat vymyslel.jenomze tohle stat vymyslel proste hloupe
Uvidi toho podstatne vicneuvidi, zalezi na nastaveni (isds2mail posila vsechny metainformace)
a hlavne se nebude mit na co vymlouvat, az nekdy (nedejboze) pujde do tuheho.jak jsem zminil, _dosle_ zpravy mame aktualne poresene vyborne pres to isds2mail. ale chtel bych to za prve rozsirit i na _odeslane_ zpravy a za druhe to povazuji za docasne reseni, protoze chci radeji neco s podporou pro pripad zmen
isds2mail posila vsechny metainformace
Obráceně je to větší oříšek. Jak e-mailem zadáte číslo jednací? Jak autentizujete odesílatele e-mailu, abyste neodbavil podvržený e-mail? Jak se e-mailem zeptáte na stav odeslané zprávy (doručená/nedoručená)? Jak e-mailem zjistíte identifikátor datové schránky příjemce? A tak dále.
Skončíte s něčím, jako byly e-mailové brány do FTP, kdy jste si poslal žádost o výpis adresáře, pak žádost o stažení souboru a pak přišla chybová zpráva, že binární přenos není podporovaný.
Kdysi jsem uvažoval, že bych něco podobného napsal, ale když jsem si to důkladněji promyslel a zjitil, že každý by chtěl jinou podmnožinu funkcionality, tak jsem se na to vybodl. Ať si každý naskriptuje, co potřebuje. Knihoven v rozličných jazycích máme dost.
Možná že moje šigofumi má k tomu nejblíže, protože je to řádkově orientovaný program, který lze pouštět v dávkovém režimu. (Bavím se o odesílání. Příjem je horší, protože zatím neumí iteraci nad došlými zprávami.)
isds2mail posila vsechny metainformaceObráceně je to větší oříšek. Jak e-mailem zadáte číslo jednací? Jak autentizujete odesílatele e-mailu, abyste neodbavil podvržený e-mail? Jak se e-mailem zeptáte na stav odeslané zprávy (doručená/nedoručená)? Jak e-mailem zjistíte identifikátor datové schránky příjemce? A tak dále.
to si nerozumíme
já nechci datové zprávy odesílat e-mailem, ale aby na určitý e-mail chodily kopie zpráv, které byly odeslané z různých míst (webové rozhraní/Datovka/iDatovka apod.)
příklad: datové zprávy odesílám někdy z laptopu, někdy z PC doma/v práci a cílem je, aby existovala e-mailová schránka, kde se to všechno sejde, resp. u nás natáhne do e-groupware kvůli evidenci lhůt/zpracování
Jinak řečeno je tu program, který stáhne ze serveru MV _doručené_ datové zprávy. A chtěl bych tutéž funkci i pro ty datové zprávy, které jsou tam uložené jako _odeslané_.
isds2mail jsem nezkoumal, ale v podstatě by měly stačit dvě drobné změny: místo seznamu příchozích zpráv kontrolovat seznam odchozích a místo příchozích zpráv stahovat zprávu odchozí (ano čtete správně, API ISDS má dvě různě pojmenované funkce, třebaže by stačila jediná).
Pak je tam teda drobnost, že odchozí zpráva například po jistou dobu po odeslání není vůbec dostupná (antivirová kontrola) a po další dobu nenese časové razítko. A taky pokud vám odchozí zprávu odmítne antivirová kontrola, což se dělá asynchronně, tak ji nelze stáhnout a místo ní přijde zpráva od systému. Ale všechny tyto stavy lze zjistit ze metadat seznamu odeslaných zpráv.
Čili já se domnívám, že by se mělo jednat o triviální úpravu isds2mail.
Pošta provozuje placenou službu SMS upozornění na příchozí zprávu, neřešilo by to váš problém?Neřešilo. Vyrozumívání o zprávách umožňuje zasílání bezplatného e-mailu. V tom problém není. Problém je v tom, že bych chtěl pohodlně manipulovat se samotnými datovými zprávami překonvertovanými na e-mail - v rámci našeho groupwaru máme výborně pokryté e-maily a (prozatím) i doručené datové zprávy; nejsou ale pokryté odeslané zprávy a budoucí technická podpora.
Tiskni
Sdílej: