V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Zdravim!
Resim problem s IP kamerami v linuxu. Potrebuju 2 az 5 IP kamer (casem i vic), pravdepodobne OvisLink AirLive OD-2025HD.
Musi umet nahravat na linuxovy server - to by mely v popisu pisou podporu FTP a Samby.
Pri detekci pohybu chci spustit nejaky program, napr. poslat info na mail.
To by snad nemusel byt problem.
Taky by se hodila app pro Android.
Horsi je to s online sledovanim. Pod Windows je zadarmo dostupny software od vyrobce CamPro Express 64 pro 64 kamer. (obrazek, vic obrazku)
Pod wine instalace probehne bez problemu, ale pri spusteni vyskoci spousta chyb kvuli ActiveX - nepouzitelne. Nemuze to spadnout v nejmin vhodnou chvili.
Na webu jsem nasel nejaky navod na nahravani.
Nahrava pomoci:
mencoder -v rtsp://username:somepass@192.168.1.1:554/video.mp4 \ -rtsp-stream-over-tcp \ -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4 -o dump.avislo by to primo prehravat treba ve VLC? :
mencoder -v rtsp://username:somepass@192.168.1.1:554/video.mp4 \ -rtsp-stream-over-tcp \ -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4 -o | vlcJak vyresit obraz z vic kamer? Mit na plose nekolik oken s prehravacem, idealne bez vsech ovladacich list a kdyz obsluha uvidi pohyb tak si prislusne okno prepne na fullscreen?
Rad bych nahraval na linux server. NAS se mi nechce kupovat.
Exituje nejake spolehlive a funkcni reseni fungujici v Linuxu?
Diky za rady
Tiskni
Sdílej: