Knihovna libpng, tj. oficiální referenční knihovna grafického formátu PNG (Portable Network Graphics), byla vydána ve verzi 1.6.51. Opraveny jsou 4 bezpečnostní chyby obsaženy ve verzích 1.6.0 (vydána 14. února 2013) až 1.6.50. Nejvážnější z chyb CVE-2025-65018 může vést ke spuštění libovolného kódu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 159 (pdf).
Hru Warhammer: Vermintide 2 (ProtonDB) lze na Steamu získat zdarma napořád, když aktivaci provedete do pondělí 24. listopadu.
Virtualizační software Xen (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 4.21. Podrobnosti v poznámkách k vydání a přehledu nových vlastností.
Evropská komise schválila český plán na poskytnutí státní pomoci v objemu 450 milionů eur (téměř 11 miliard Kč) na rozšíření výroby amerického producenta polovodičů onsemi v Rožnově pod Radhoštěm. Komise o tom informovala v dnešní tiskové zprávě. Společnost onsemi by podle ní do nového závodu v Rožnově pod Radhoštěm měla investovat 1,64 miliardy eur (téměř 40 miliard Kč).
Microsoft v příspěvku na svém blogu věnovaném open source oznámil, že textové adventury Zork I, Zork II a Zork III (Wikipedie) jsou oficiálně open source pod licencí MIT.
První prosincový týden proběhne SUSE Hack Week 25. Zaměstnanci SUSE mohou věnovat svůj pracovní čas libovolným open source projektům, například přidání AI agenta do Bugzilly, implementaci SSH v programovacím jazyce Zig nebo portaci klasických her na Linux. Připojit se může kdokoli.
Google oznámil, že Quick Share na Androidu funguje s AirDropem na iOS. Zatím na telefonech Pixel 10. Uživatelé tak mohou snadno přenášet soubory z telefonů s Androidem na iPhony a obráceně.
Byla vydána nová verze 8.5 (8.5.0) skriptovacího jazyka PHP používaného zejména k vývoji dynamických webových stránek. Přináší řadu novinek a vylepšení (URI Extension, Pipe Operator, Clone With, …). Vydána byla také příručka pro přechod z předchozích verzí.
Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »dd if=/dev/urandom bs=1M count=10 of=/root/lalala && time bzip2 /root/lalala > /dev/null 10+0 records in 10+0 records out 10485760 bytes (10 MB) copied, 19,854 s, 528 kB/s real 0m53.692s user 0m53.440s sys 0m0.197s
dd if=/dev/urandom bs=1M count=10 of=/root/lalala && time bzip2 /root/lalala > /dev/null 10+0 records in 10+0 records out 10485760 bytes (10 MB) copied, 14.4435 s, 726 kB/s real 0m57.964s user 0m32.790s sys 0m0.230sA pro úplnost:
cpu model : MIPS 24Kc V7.4 BogoMIPS : 478.41Jinak ta třetí věc má docela hezkou krabičku, VGA our a teoreticky by měla oběma našim zařízením natrhnout bez problémů pozadí. Nemá ji někdo ??
# dd if=/dev/urandom bs=1M count=10 of=/root/lalala && time bzip2 /root/lalala > /dev/null 10+0 records in 10+0 records out 10485760 bytes (10 MB) copied, 10.1955 s, 1.0 MB/s real 0m40.045s user 0m37.520s sys 0m0.360s
real 1m8.500s user 1m8.060s sys 0m0.300s vendor_id : AuthenticAMD cpu family : 5 model : 10 model name : Geode(TM) Integrated Processor by AMD PCS stepping : 2 cpu MHz : 431.602 cache size : 128 KB bogomips : 863.20
cat /proc/cpuinfo processor : 0 vendor_id : AuthenticAMD cpu family : 5 model : 10 model name : Geode(TM) Integrated Processor by AMD PCS stepping : 2 microcode : 0x88a93d cpu MHz : 498.096 cache size : 128 KB fdiv_bug : no hlt_bug : no f00f_bug : no coma_bug : no fpu : yes fpu_exception : yes cpuid level : 1 wp : yes flags : fpu de pse tsc msr cx8 sep pge cmov clflush mmx mmxext 3dnowext 3dnow up bogomips : 996.19 clflush size : 32 cache_alignment : 32 address sizes : 32 bits physical, 32 bits virtual power management:
S mým novým quad-core Atomem se pod 8W vlezu jen tak tak a 6W je spíš zbožný přání než realita
Mmch, co je pravda na pomluvě, že Alix nenaběhne bez připojeného monitoru ?I kdyby, dá se to snadno fixnout.
Mam Alix3D3 a naprostá spokojenost , nejdřív sem tam měl VoyageLinux ale stále tam něco nedělalo dobrotu tak sem tam nahodil Debian Wheezy a pohoda. Jede mi na tom Mysql Lighttpd Nat DHCP server TFTP pro boot po síti , jiné služby k amatérskému rádiu a mam vevnitř 16gb kartu a v USB mam ještě další paměťovku. Sice je to pomalé CPU a málo RAM ale vše funguje skvěle a hlavně naprosto potichu.
Doporučuji.
jiné služby k amatérskému rádiuCo ti tam běží? My si s Alixem hráli a nedávalo to ani stahování dat z RTL SDR (2 I/Q MS/s, 8bit) a přeposílání po TCP.
USB disk pripojite, ale u 2.5 by mohl byt problem - napajeni disku pres kabel to asi neutahne.
Cteni z CF karty mi dava kolem 60M/s, kdyz forcnu kabel na 80c... takze pohoda.
Routovat to zvlada bez problemu plnou rychlosti linky 100Mbit/s.
Co me nejvic mrzi, je jenom 256M ram (a zadne sata). Chtelo by to aspon 1G...
Tiskni
Sdílej: