Byl vydán Debian 13.2, tj. druhá opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Google představil platformu Code Wiki pro rychlejší porozumění existujícímu kódu. Code Wiki pomocí AI Gemini udržuje průběžně aktualizovanou strukturovanou wiki pro softwarové repozitáře. Zatím jenom pro veřejné. V plánu je rozšíření Gemini CLI také pro soukromé a interní repozitáře.
V přihlašovací obrazovce LightDM KDE (lightdm-kde-greeter) byla nalezena a již opravena eskalace práv (CVE-2025-62876). Detaily v příspěvku na blogu SUSE Security.
Byla vydána nová verze 7.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.1. Další novinky v příslušném seznamu.
Česká národní banka (ČNB) nakoupila digitální aktiva založená na blockchainu za milion dolarů (20,9 milionu korun). Na vytvořeném testovacím portfoliu, jehož součástí jsou bitcoin, stablecoiny navázané na dolar a tokenizované depozitum, chce získat praktickou zkušenost s držením digitálních aktiv. Portfolio nebude součástí devizových rezerv, uvedla dnes ČNB v tiskové zprávě.
Apple představil iPhone Pocket pro stylové přenášení iPhonu. iPhone Pocket vzešel ze spolupráce značky ISSEY MIYAKE a Applu a jeho tělo tvoří jednolitý 3D úplet, který uschová všechny modely iPhonu. iPhone Pocket s krátkým popruhem se prodává za 149,95 dolarů (USA) a s dlouhým popruhem za 229,95 dolarů (USA).
Byla vydána nová stabilní verze 7.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 142. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Společnost Epic Games vydala verzi 5.7 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Intel vydal 30 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20251111 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána říjnová aktualizace aneb nová verze 1.106 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.106 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Zdravim,
zhanam sa po nejakom repozitare, kde by bol mplayer s podporou vaapi. Nasiel som daco pre ubuntu, ale tam su problemy so zavislostami, ani jedna z poslednych troch verzii sa nezhoduju s kniznicami v debian-e wheezy.
Dakujem mockrat.
Dobrý den,
pokud nemáte zkušenosti s kompilací můžete zkusit toto launchpad.net a přidat si repozitář. Nebo si ho můžete použít verzi přímo z gitu a zkompilovat git verze.
Dakujem mockrat za snahu pomoct. Repozitare toho pana su nedostupne uz dlhsiu dobu, takze to je uz neaktualne. Nakoniec som to som to stiahol z gitu, o co sa zhodou okolnosti stara ten isty pan, ale podporuje to iba 4.1 high profil, co som sa dozvedel na intel strankach a co mne nestaci. Z panasonic sd900 ide 4.2 high profil pri 50fps . Takze integrovana intel grafika nie je pre mna riesenie.
Mam nvidia nvs 3100m taktiez v laptope a nebol by problem nainstalovat proprietarny ovladac a mplayer by to dokazal zuzitkovat. Ale za to mi to nestoji. S nouveau nemam ani len sajn, ci je nieco ako hw akceleracia mozna, resp. som ziadne relevantne info zatial nenasiel.
Takze momentalne to luska procesor intel core i-7 620M , ktory to zvlada.
Kazdopadne dakujem, az by ste mali dake info, sem s tym, iba budem rad.
p.s.: Na tykanie si skutocne nepotrpim, ale ako vam to vyhovuje. :)
Tiskni
Sdílej: