abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:44 | IT novinky

    Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 13:44 | IT novinky

    Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 05:44 | IT novinky

    Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    14.8. 18:00 | Nová verze

    VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 14:11 | IT novinky

    Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    14.8. 12:44 | Zajímavý software

    Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 12:22 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.8. 11:55 | IT novinky

    Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    13.8. 04:33 | Bezpečnostní upozornění

    Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.8. 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.25 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (52%)
     (19%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (17%)
    Celkem 396 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Dotaz: Otravné DPMS

    17.11.2012 14:03 J.
    Otravné DPMS
    Přečteno: 347×

    Ahoj, pěkně prosím, potřebuju poradit s vypnutím otravného DPMS.

    Kdysi za starých časů bývalo zvykem, že existoval nějaký soubor xorg.conf a v něm někde v sekci monitor položka option "DPMS" "true/false". Dále bývalo zvykem, že když někde myší vypnu/zapnu nějaké zatržítko, systém bude tuto volbu brát na zřetel. Taky si pamatuji dobu, kdy každou funkci bylo možno nastavit z jednoho konkretního místa. Dnes je všechno jinak

    Dnes je všechno nějak jinak. Mám Debian Wheezy, nemám v něm xorg.conf, ale adresář xorg.conf.d, ve kterém je myš a podobné ptákoviny, ale není tam nic ke grafické kartě ani k monitoru. Myší mám možnost vypnout ucpávání obrazovky v nastavení šetřiče obrazovky a v nastavení napájení - ani jedno pochopitelně nefunguje. I když při zavádění systému (mám intel grafiku) zadám parametr i915.powersave=0 tak to na to taky zvysoka...

    Možná mi něco uniklo, ale zatím jsem na žádnou fungující radu nenarazil.

    <Acer Extensa5204 + Wheezy>

    Dík. J.

    Odpovědi

    Jardík avatar 17.11.2012 14:41 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravné DPMS
    S tímhle jsem měl taky problém. Nakonec jsem ho nevyřešil, ale obešel tak že jsem v KDE na všechny šetřící věci nastavil maximální časy.
    Věřím v jednoho Boha.
    17.11.2012 15:45 MadCatX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravné DPMS
    Pokud se vám to nedaří naklikat (mně to v KDE 4.9.3 podle všeho funguje), zkuste
    xset dpms 0 0 0
    xset -dpms
    
    Výstup xset q by pak měl obsahovat
    DPMS (Energy Star):
      Standby: 0    Suspend: 0    Off: 0
      DPMS is Disabled
    
    19.11.2012 00:33 Brad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravné DPMS
    Mě to naklikat nešlo. Děkuji za vaši radu, mě pomohla (stačily ty dva příkazy, co se kam zapsalo jsem nezkoumal).

    Chipset G41,grafika Intel 4500MHD, Mandriva 2010.2 a KDE 4.4.5

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.