abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.6 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 140. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.90.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:11 | Nová verze

    GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.25.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 7.0 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově je postavena je na Debianu 13 (Trixie) a GNOME 48 (Bengaluru). Další novinky v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | IT novinky

    Společnost Meta na dvoudenní konferenci Meta Connect 2025 představuje své novinky. První den byly představeny nové AI brýle: Ray-Ban Meta (Gen 2), sportovní Oakley Meta Vanguard a především Meta Ray-Ban Display s integrovaným displejem a EMG náramkem pro ovládání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:11 | Nová verze

    Po půl roce vývoje od vydání verze 48 bylo vydáno GNOME 49 s kódovým názvem Brescia (Mastodon). S přehrávačem videí Showtime místo Totemu a prohlížečem dokumentů Papers místo Evince. Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 16:22 | Nová verze

    Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 15:11 | Nová verze

    Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | Humor

    Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (45%)
     (59%)
     (0%)
     (10%)
     (14%)
     (3%)
     (14%)
     (3%)
     (10%)
    Celkem 29 hlasů
     Komentářů: 3, poslední dnes 14:58
    Rozcestník

    Dotaz: Velmi pomalé spouštění aplikaci na stanicích s /home na serveru (NFS)

    5.2.2013 12:11 Tjunikov
    Velmi pomalé spouštění aplikaci na stanicích s /home na serveru (NFS)
    Přečteno: 384×
    Hezký den. Mám následující problém a jsem z toho už docela zoufalý. Popíšu stav: Učebna, stanice s Debianem, ověřování uživatelů na LDAP serveru, domácí adresáře tamtéž – připojeny přes NFS. Vše fungovalo bez problémů. Po havárii serveru přeinstalace a náhrada Ubuntu-server 12.04LTS za Debian stable. Postupně vše rozběhnuto, založeny nové účty se stejnými jmény, provedena příslušná změna UID na dom. adresářích. Uživatelé se bez problémů přihlásí, ale téměř všechny aplikace se spouští nesmírně pomalu. Má to nějakou souvislost s NFS, protože původně nešly spustit vůbec, pak jsem si vzpomněl, že na starém serveru se používal rpcbind a ne portmap, provedl jsem na serveru záměnu a od té doby na stanicích jdou aplikace většinou spustit ale trvá to i několik minut. Má to asi taky nějakou souvislost s tím, jestli aplikace zapisuje něco do /home – jednoduché hry naběhnou okamžitě, ty co zapisuji konfiguraci až za dlouho. Prohlížeč Chromium naběhne za několik minut a stránky se v něm začnou otevírat až po dalších x minutách. Při novém spuštění aplikací to samé. Síť je přitom funkční, v /home (NFS) se dá bez problému procházet do svého adresáře může uživatel zapisovat.

    Pokud odpojím PC ze sítě a přihlásím se na lokálního uživatele, který má svůj /home adresář na lokálním disku (/home ze serveru se nenamountuje), šlape vše jak hodinky.

    Logy jsem prohlížel, nějaké hlášky ohledně NFS tam byly, ale ty postupně (zdá se - jak jsem doinstaloval rpcbind a restartoval příslušné služby) zmizely.

    Už nevím jak dál. Nenapadá vás něco? Na stanicích jsem nic neměnil.

    Odpovědi

    5.2.2013 14:18 Tjunikov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velmi pomalé spouštění aplikaci na stanicích s /home na serveru (NFS)
    Jenom ještě upřesňuji - je to téměř jistě problém s NFS. Když se přes SSH přihlásím na stanici jako root, odmountuji /home (NFS), vytvořím /home/ldapuser a pak se na stanici přihlásím jako ldapuser (přímo, ne SSH), bez problémů mě to přihlásí a všechny aplikace startují bleskově. Jakmile ale uživatel používá ten svůj /home/ldapuser na serveru (připojený přes NSF) je to nepoužitelné. Musí být něco s NFS na straně serveru - na stanicích se nic neměnilo. Jdu ještě hledat.
    5.2.2013 14:55 marek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velmi pomalé spouštění aplikaci na stanicích s /home na serveru (NFS)

    Dobry den

    Vystrel do tmy: dns

    Zkusil bych tcpdump - treba neco ukaze.

    Marek

    6.2.2013 06:08 Tjunikov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velmi pomalé spouštění aplikaci na stanicích s /home na serveru (NFS)
    Dobré jitro, Uzavírám dotaz a děkuji. Po restartu serveru to funguje - bohužel už se nedovím, proč to nešlo (asi neběžela nějaká služba). Díky. Tj.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.