Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
aptitude install wireless-toolspotom:
lspcičehož byl výstup:
02:00.0 Network controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8188CE 802.11b/g/n WiFi Adapter (rev 01)Na stránkách Realtek sem si potom našel a stáhnul příslušný ovladač a po rozbalení sem v jeho složce dal:
makeNo a tady nastal první problém. Nejdřím vypadla hláška že složka /lib/modules/2.6.32-5-686/build nebyla nalezena. Tak sem jí vytvořil a znova zkusil příkaz make. Potom se vyskytl druhej problém a to:
make[1]: Entering directory `/lib/modules/2.6.32-5-686/build' make[1]: *** No rule to make target `modules'. Stop. make[1]: Leaving directory `/lib/modules/2.6.32-5-686/build' make: *** [all] Error 2No a tady sem už začal tápat... Po nějakým časem ve společnosti googlu sem našel toto http://crunchbang.org/forums/viewtopic.php?id=13851 kde zřejmě popisují můj problém i s možným řešením které je ale moc stručné abych ho byl schopný realizovat. Za každou radu předem Dík.
aptitude install linux-headers-2.6.32-5-686
Potom můžeš zkusit znovu ten make.
Nebo to můžeš vzít bez kompilace... Potom budeš potřebovat nejnovější jádro, které je k dispozici, protože to už přímo podporuje tuto Tvoji WiFi kartu.
Začneš tím, že poedituješ soubor /etc/apt/sources.list a přidáš do něj řádek:
deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ testing main contrib non-free
Potom pomocí příkazu:
aptitude update
aktualizuješ seznam balíků a v aptitude doinstaluješ balíky linux-image-3.2.0-4-686-pae a firmware-realtek. Samozřejmě to bude chtít aktualizovat pár dalších balíků s tím souvisejících ale pokud se tím probojuješ, tak budeš mít celkem aktuální jádro s nativní podporou pro Tvoji síťovku...
Tiskni
Sdílej: