V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
#! /bin/bash
xmodmap -e 'keycode 133=F13'
Tento skript jsem přidal v nastavení KDE mezi automaticky spuštěné programy po startu a skutečně po startu KDE tento skript dělá, co dělat má, totiž že při stisku klávesy Win zobrazí menu KDE. Já však většinou počítač nevypínám (a neukončuju tedy KDE), ale pouze uspávám na disk nebo do paměti, pokud jde o kratší dobu. Po probuzení uspaného počítače však tento skript už neplní svůj úkol, po stisku klávesy Win se nic neděje. Sice můžu skript spustit ručně, ale to je dost otravné. Nevěděl byste někdo, jak zajistit, aby skript fungoval i po probuzení?
Děkuji.
Řešení dotazu:
Ze zdrojáku http://kde-apps.org/content/show.php/ksuperkey?content=154569
po spuštění , nabindovat ALT+F1 a udělá to že ALT+F1 dělá totéž co WIN klávesa. Po uspání a probuzení nezaznamenávám žádný problém.
Přiložen zkompilovanej 64bit soubor.
Asi si to nepochopil a na odkaz si se ani nepodíval. Dělá to přesně co chceš. klávesu SUPER což je logo WIN pro zobrazení menu (start)KDE .
Ten program udělá že po uvolnění tlačítka SUPER se automaticky stiskne kombinace kláves např ALT+F1 (SAMO se stiskne) a tím nabindované ALT+F1 pro menu zobrazí bez toho aniž by člověk mačkal ALT+F1 ale zmáčkl jen Win tlačítko.
Nevím kam chodíš na své závěry že program dělá to co umí KDE samo o sobě.
Není to vlastnost hw ?
Nechat si spuštěné v terminálu "xev | sed -n 's/^.*keycode *\([0-9]\+\).*$/keycode \1 /p'"
a až přestane fungovat superkey tak kouknout jestli reaguje ve výpisu ?
#!/bin/sh case "$1" in hibernate|suspend) ;; thaw|resume) [skript s mapovanim klavesy] ;; *) exit $NA ;; esac, učinit ho spustitelným a pojmenovat ho po vzoru [číslo priority]_[název] (třeba 50_winmap).
Tiskni
Sdílej: