Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
# /etc/init.d/transmission-daemon stop
potom:
# nano /etc/transmission-daemon/settings.json
kde som si upravil cesty, a hlavne som zmenil rpc port z default 9091 na 9092, pretoze mi momentalne na sieti bezi iny transmission na NASe
potom som rebootoval a vsetko fungovalo ako ma, netstat ukazoval pocuvanie na porte 9092, restartoval som este niekolko krat a vsetko to fungovalo.
Ale ... potom som skusil daemona zastavit a hned ako som napisal:
# /etc/init.d/transmission-daemon start
tak sa to cele pokadilo a demon uz po starte systemu (nabootovani) nedokaze pocuvat na rpc porte, netstat ukazuje iba pocuvanie na peer porte ale nie rpc porte
teda: stacilo aby som raz (RAZ !!! panenko skava ... RAZ!!!) zadal /etc/init.d/transmission-daemon start, tak uz nikdy nedokaze demon pocuvat na rpc porte automaticky po starte systemu
ak demona zastavim a spustim automaticky, resp. /etc/init.d/transmission-daemon restart tak vestko funguje ako ma, ale nie priamo po starte, daemon sa pritom spusti ale http://mojserver:9092 napise "connection refused"
mozno som to napisal az moc polopatisticky, chcel som dat co najviac informacii, ale ... stretol sa uz niekto niekdy s tymto? skusal som menit uz vsetko mozne, debian som preinstaloval uz 8 krat a uz zacinam mat z toho sedive vlasy, ja viem ze ak by som do konzoly nikdy nenapisal /etc/init.d/transmission-daemon start, tak by to fungovalo automaticky, ale na to taky prikaz existuje aby sa pouzival, a nie aby sa to cele dokaslalo ...
Pomooooooc
Co máš v logu?
Na Archu mi to občas taky dělá a v logu je navíc:
Oct 2 16:23:25 <komp> transmission-daemon[288]: [16:23:25.913] Couldn't bind port <muj port> on <moje IP>: Cannot assign requested address (net.c:371) Oct 2 16:23:25 <komp> transmission-daemon[288]: [16:23:25.913] UDP Couldn't bind IPv4 socket (tr-udp.c:263)a pak ještě několik hlášek receive/send bufferu a pid souboru, které jsou tam i když to funguje.
Vždy mi stačilo démona zastavit, sestřelit případné pozůstalé procesy obsahující v názvu 'trans' a zkontrolovat, že opravdu neexistuje pid soubor z logu. Případně restart služby několikrát zopakovat. Nicméně system bych kvůli tomu ani nahodou nepřeinstalovával. Máš správně vytvořeného extra uživatele pro transmission s vlastním /home? (viz. ofic. wiki)
Nevím jak to máš na Debianu, ale na Archu je (podle mě) systemd servisa pro transmission trochu nedodělaná, protože nemá definovaný příkaz na zastavení, takže asi provede jen kill a pak dlouho čeká na nějaký timeout. To může být zdroj mého problému...
BTW, mám verzi 2.82 a ta chyba s přepisováním konfigu tam tuším stále je.
Tiskni
Sdílej: