Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Stav: Připojení navázáno, čekání na uvítací zprávu... Odpověď: 220 Welcome to FTP Server Příkaz: AUTH TLS Odpověď: 234 Proceed with negotiation. Stav: Inicializace TLS... Stav: Ověřování certifikátu... Příkaz: USER root Stav: TLS/SSL připojení navázáno. Odpověď: 331 Please specify the password. Příkaz: PASS ******A čeká + následně se již nejde přihlásit, přitom skript se spustil a mail mi došel. Musím tak provést: service vsftpd restart Pokud řádku s pam_exec.so zakomentuji, pak se lze normálně na FTP přihlásit a vše funguje OK. V log souborech jsem bohužel nic rozumného nenašel.
/var/log/pam.log *** Sun Dec 1 22:12:17 2013 *** Sun Dec 1 22:13:35 2013
/var/log/auth.log Dec 1 22:13:35 **** vsftpd: pam_unix(vsftpd:session): session opened for user root by (uid=0) Dec 1 22:13:35 **** vsftpd: pam_exec(vsftpd:session): Calling /root/alert.sh ...
/etc/pam.d/vsftpd # Standard behaviour for ftpd(8). auth required pam_listfile.so item=user sense=deny file=/etc/ftpusers onerr=succeed # Standard pam includes @include common-account @include common-session @include common-auth auth required pam_shells.so session optional pam_exec.so debug log=/var/log/pam-vsftpd.log /root/alert.sh
/etc/ftpusers #root
/etc/vsftpd.conf .. session_support=YES pam_service_name=vsftpd ..Díky za každé nakopnutí.
/root/alert.sh #!/bin/bash [ "$PAM_TYPE" = "open_session" ] || exit 0 { echo "User: $PAM_USER" echo "Ruser: $PAM_RUSER" echo "Rhost: $PAM_RHOST" echo "Service: $PAM_SERVICE" echo "TTY: $PAM_TTY" echo "Date: `date`" echo "Server: `uname -a`" } | mail -s "`hostname -s` $PAM_SERVICE login: $PAM_USER" root
Tiskni
Sdílej: