V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
viem sice ze raid5 je popularny, ale skutocne radsej kup disk navyse a sprav si raid10..do buducna to z hladiska performance ocenis.
IBM je drahe a maju zly management sw okolo. HP je ok. dell v pripade ze im ukazes ponuku z hp este lepsie:))
ako pisal max..supermikro je tiez volba dobra.
D.
viem sice ze raid5 je popularny, ale skutocne radsej kup disk navyse a sprav si raid10..do buducna to z hladiska performance ocenis.U softwarového raidu možná, slušné HW řadiče ten raid 5 dokáží spočítat dostatečně rychle.
slusne hw radice maju len baterku a cache..z hladiska vykonu je to to iste....ak nie malinko horsie ako sw raid. Na nete je hrba raid5 vs raid10 benchmarkov.....z principu je to rozdiel (samozrejem stale hovorime o write perf)
D.
ale sak ano ano.....ale to odbremenenie je skutocne velmi velmi jemne, pac procaku samotnemu je to jedno..aktualne je toho vykonu habadej..a prave ten procak na radici je bottleneck pre heavy I/O nad raid5. Niekde sa hodi raid 5 ...tiez mi to toma bezi na n40lke...ale na nieco co ma byt produkcne a ma to obsluhovat nieco co je citlive na latenciu by som raid5 nedaval. TOt fsjo
D.
a prave ten procak na radici je bottleneck pre heavy I/O nad raid5Mluvil jsem o slušném řadiči, ne o onboard hračce za pár korun (která navíc většinou ani svůj procesor nemá)
Tiskni
Sdílej: