abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:00 | Komunita

    Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Zajímavý software

    Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:11 | IT novinky

    Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:33 | Zajímavý software

    AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 00:11 | Nová verze

    Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.1. 20:44 | IT novinky

    Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    8.1. 16:33 | Zajímavý projekt

    Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.1. 14:11 | IT novinky

    Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    8.1. 02:11 | Komunita

    Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (3%)
     (5%)
     (0%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (11%)
     (53%)
    Celkem 320 hlasů
     Komentářů: 7, poslední 8.1. 15:35
    Rozcestník

    Dotaz: atmega, input, plus

    1.3.2014 22:08 Bagřík
    atmega, input, plus
    Přečteno: 296×
    Táta dělá nějaký zapojení s atmega8, který by mělo regovat na senzor. Ten má výstup plus 1, když na čidlu něco je a 0, když tam nic není. To potřebuje přivést na vstup do obvodu. Tam se má asi přivést mínus (?), co s tím?

    Odpovědi

    Jendа avatar 1.3.2014 22:27 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: atmega, input, plus
    Použil bych logaritmy.

    To je to nejlepší, co ti můžu s tímto popisem problému poradit.
    1.3.2014 22:35 Bagřík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: atmega, input, plus
    Příloha:
    Já našel nějakej obrázek, jestli můžeš kouknout. Když vezmu, že se ten senzor chová jako vypínač propouštějící plus. Ten obrázek tam nemá napsanou polaritu, červeně jsem tam připsal plus, kde si myslím, že by mohlo být plus, když se to tak zapojí mohlo by to fungovat? Nebo je to kravina a zkratuju to? Na tom pinu k procesoru by mělo být mínus. Jestli je tam jednička nebo nula pro stav senzoru mě je jedno, v programu to půjde otočit.
    2.3.2014 01:06 Bagřík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: atmega, input, plus
    No nic, nakonec tam dal tranzistor, co mu tam propustí mínus, když se na něm objeví plus ze senzoru.
    Jardík avatar 2.3.2014 19:11 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: atmega, input, plus
    Věřím v jednoho Boha.
    Josef Kufner avatar 3.3.2014 13:31 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: atmega, input, plus
    Pokud vím, ATmega8 má klasické TTL vstupy a pak má pár vstupů s AD převodníkem.

    TTL bere jako vysokou úroveň (logickou jedničku) úrovně od 2 do 5 V. Jako nízkou úroveň (logickou nulu) pak mezi 0.7 a 0 V. Proudovými odběry se obvykle není nutné moc trápit.

    Takže se podívej na specifikace svého čidla, koukni co přesně produkuje a buď to připoj přímo, nebo přes tranzistor (NPN, báze přes odpor k čidlu, emitor na zem, colektor na TTL vstup; pull-up rezistor je uvnitř TTL vstupu).

    Druhou možností je využít AD převodník v ATmega8, pokud čidlo produkuje něco víc než dvě úrovně. Konkrétní implementace a konfigurace AD převodníku však vyžaduje trochu více detailů.

    Pokud čidlo nemá symetrický výstup, zapojení vypadá tak, že zem (mínus) všeho spojíš dohromady (ATmega8, čidlo i napájení) a řešíš jen ty kladné vodiče.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.